Закон, зокрема, скасовує реєстрацію іноземних інвестицій, замінивши її формальним інформуванням для ведення державної статистики.
Він також регулює на рівні закону базові аспекти оформлення дозволу на застосування праці іноземців, осіб без громадянства, – передає Корупція Інфо

Популярне: “Убив і забув”: Моторошне вбивство в столиці. Чоловік до смерті забив дружину через….

 

Очікується, що ці зміни спростять залучення іноземних менеджерів і іноземних кваліфікованих працівників, що є необхідним на перших етапах розвитку дочірнього підприємства в Україні.

Крім цього, прийнятий закон вносить зміни в регулювання процедури видачі свідоцтв на тимчасове проживання в Україні. Дані зміни нададуть право отримувати посвідку на проживання в Україні іноземним інвесторам, які мають істотну участь у українських підприємствах, але не працевлаштовані на ньому.

Парламентарії очікують, що це дозволить таким інвесторам проводити в Україні достатню кількість часу для контролю за діяльністю підприємств.

Як зазначив один з авторів законопроекту, нардеп від фракції "Самопоміч" Сергій Кіраль, в ході обговорення ініціативи перед голосуванням, цей законопроект по суті стосується виключно чотирьох категорій високооплачуваних IT-фахівців – випускників 110 кращих вузів світу, а також представників креативних професій. За його словами, сьогодні в Україні працюють 9 тисяч таких іноземних співробітників.

При цьому народний депутат Віктор Пинзеник (фракція "Блок Петра Порошенка") звернув увагу на те, що згідно з нині чинним законодавством, який вніс інвестиції і працює в Україні іноземець щороку зобов'язаний отримувати дозвіл на роботу в країні.

"Закон передбачає, що дозвіл буде даватися на 3 роки. А для того, що б не допустити до роботи в Україні малокваліфікованих працівників, закон встановлює мінімальні тре6ованія по заробітній платі", – зазначив Пинзеник.

Він також підкреслив, що даний закон не робить прориву в інвестиційному кліматі країни, проте його можна розцінювати як маленький крок на шляху до створення сприятливого клімату для іноземних інвестицій в Україні.

Як повідомлялося, сьогодні, 23 травня, Верховна Рада підтримала законопроект про квоти української мови, який зобов'язує збільшити її частку на українських телеканалах до 75%.