Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Богдан Санін, який 30 листопада 2013 року виніс рішення про заборону мирних зібрань в центрі столиці, пояснює придбання французької вітрильної яхти Beneteau OC 37 бажанням дружини почати бізнес.

Проте з цим рішенням виникли одні питання, повідомляє Корупція. Інфо

Моя дружина була співзасновником товариства і це був її намір, займатися відповідною комерційною діяльністю. Вона хотіла… Набирали популярності прогулянки по Дніпру, і вона намір такий мала, вона увійшла в статутний капітал, ці кошти були, – прокоментував Богдан Санін.

Однак в декларації судді власником яхти вказана не юридична особа, а особисто дружина судді Ганна. Вона придбала яхту 14 березня 2014 року, тобто через два з половиною тижні після втечі Віктора Януковича з країни.

Експерти запевнили, що така яхта, як у Саніних, для прогулянок Дніпром не підходить.

Проблема в тому, щоб зайти на територію Дніпра, довжина щогли повинна бути нижче дев’яти метрів. Міст Патона заважає зайти, – запевнив Сергій Літовкін, генеральний директор яхтклубу “Фрегат”.

Ринкова вартість яхти Beneteau OC 37 – близько 100 тисяч доларів або 1 мільйон гривень за курсом 2014 року. Однак в декларації Богдан Санін зазначив, що його дружина зуміла придбати цю яхту вдвічі дешевше ринкової вартості – за 460 000 грн.

Згідно з декларацією, Богдан Санін живе на зарплату та матеріальну допомогу від держави. 2014 року його дохід склав 184 000 гривень на рік, 2015 року – 144 000 грн. Річний дохід дружини відрізняється незначно: 223 000 гривень у 2015 році та 229 000 у 2014 році.

Окрім оплати оренди місця під яхту, яка тепер "просто стоїть", Саніним потрібно утримувати суддівський Toyota Land Crueser та квартиру в передмісті Києва.

Яхта виявилася не єдиною значною покупкою родини Саніних, зробленою у 2014 році. Влітку того ж року батько Богдана Саніна Володимир, який очолює Білоцерківський міськрайонний суд, придбав під Києвом (м. Біла Церква) земельну ділянку з невеликим будинком. І за 2 роки збудував на його місці новий двоповерховий маєток.