26 серпня глава держави Володимир Зеленський озвучив нову гучну обіцянку — він пообіцяв, що питання по боргах виробничого об’єднання (ПО) “Південний машинобудівний завод ім. Макарова” (ПО “Південмаш”, Дніпро) і заборгованості по зарплаті будуть вирішені.

Про це український лідер заявив в ході робочої поїздки до Дніпропетровської області.

“Ви знаєте, що на” Південмаші “була велика проблема — понад 2 млрд грн боргів, і через це далі розвиватися підприємство вже не могло, не могло нормально працювати. Питання з цими боргами вирішене, тут я вдячний всій нашій команді, і нашим депутатам, які допомагали вирішити питання”, — наголосив Володимир Зеленський.

За словами українського лідера, влада буде активно вирішувати проблему боргів із зарплатами на “Південмаші”, які наразі вже сягнули 220 млн грн.

“Сьогодні Кабінет міністрів вирішить це питання, ми це погодили, домовилися. Важко знаходити гроші, але люди важливі”, — додав глава держави.

Варто звернути увагу на те, що ще 14 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законпроєкт №3697, який передбачає виділення Південному машинобудівному заводу імені Макарова 2,3 млрд грн для поповнення статутного капіталу.

“Законопроєкт передбачає створення нової бюджетної програми (головний розпорядник коштів – Державне космічне агентство України) на погашення заборгованості “Південмашу” з виплати зарплати, єдиного соціального внеску, окремих податків перед державою за витратами бюджету з обсягом видатків 2,3 млрд грн. Зокрема, 1,97 млрд грн витратять на погашення боргу перед державою за кредитом, який залучили 2 лютого 2004 року у компанії Colvis Finance Ltd. (Британія). 210 млн грн — спрямують на погашення заборгованості по зарплаті, на погашення податкового боргу по ЄСВ — 90,2 млн грн”, — йдеться в повідомленні.

В українському парламенті звернули увагу на те, що “системна криза на Південмаші триває вже більше десяти років”.