У Луганській області не виключається новий великий наступ російських військ, повідомив очільник ОВА Сергій Гайдай в ефірі телемарафону.

«Все може бути, бо це війна з величезним ворогом. Все ж таки 140 мільйонів (в контексті самого населення РФ і можливості мобілізувати сили – ред.) – це потужний запас в резерві. Так, це непрофесійні солдати, але все одно їх дуже багато. На сьогодні найбільша проблема полягає в тому, що їх дуже багато. Немає такої яскравої тактики чи стратегії у ворога. Вони просто завалюють наші позиції тілами і кількістю так потроху просуваються вперед», – розповів Гайдай.

При цьому він зазначив, в Луганській області хоч й важка ситуація, але повністю контрольована українськими Силами оборони.

«І якщо з боку Донецької області, в Білогорівці нашими захисниками міцно тримаються позиції, то на Сватівсько-Кремінському напрямку крок за кроком українські військові мають успіх», – додав Гайдай.

А тим часом у Новоайдарі Луганської області знищено шпиталь, у якому лікували поранених російських загарбників. Десятки окупантів ліквідовано.

Як повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай, зі шпиталем окупантів “щось не так”. Він додав, що попрацювало “бавовнятко”.

“Новоайдар. Щось не так з лікарнею, де ворогів лікували…Десятки загиблих окупантів…не долікувалися. У Кобзона аншлаг. Sold out забезпечило “бавовнятко”, – іронічно зазначив Гайдай.

Водночас окупанти стверджують, що по шпиталю окупантів нібито відпрацював HIMARS – випущено нібито 4 ракети типу M31 GMLRS. Офіційно в міноборони РФ визнали ліквідацію 14 окупантів, 24 – поранено.

Також, Росія, ймовірно, готує вирішальний наступ на Донбасі та намагається перешкодити Україні повернути собі ініціативу. Аналітики Інституту вивчення війни прогнозують, що країна-агресорка може спробувати провести кілька етапів наступальних операцій, кульмінацією яких стане повне захоплення Донецької та Луганської областей. Ці етапи, найімовірніше, вимагатимуть від шести до 12 місяців, проте малоймовірно, що окупанти зможуть утримати позиції.

Як йдеться у свіжому звіті ISW, начальник російського Генерального штабу Валерій Герасимов заявив, що російські сили зосередили більшу частину своїх зусиль на захопленні Донецької області, що, ймовірно, спричинить захоплення російськими військами ключових позицій в західній частині Луганської області та на північному сході Донецької області, щоби вийти до адміністративних кордонів областей.

Російські сили відновили наземні атаки в районі Вугледара та проводять невеликі атаки в Запорізькій області та навколо Донецька. Також війська РФ проводять великомасштабну наступальну операцію на Бахмутському фронті в якості основного напрямку своїх поточних зусиль і оборонну операцію на лінії Сватове-Кремінна.

Так, в новому звіті аналітики повідомили, що російські сили продовжують намагатися відновити втрачені позиції вздовж лінії Сватове-Кремінна. Однак значними їх успіхи назвати складно.

Російські блогери і пропагандисти продовжують давати прогнози про те, як діятиме Україна. Вони стверджують, що українські сили чекають на наступ окупантів у східній частині Харківської області (10-15 км на північний схід від Куп’янська). Проте пропагандисти також вважають, що українські сили планують контрнаступ поблизу Луганської області (18 км на північний захід від Сватового) і використовують диверсійно-розвідувальні групи для оцінки можливостей російських сил у цьому районі.

Також вони кажуть, що ЗСУ влаштовують “спеку” рашистам, адже вони посилили артилерійський вогонь на лінії Сватове-Кремінна. Аналітики навели інформацію про “бавовну” в лікарні Новоайдара, де загинули мінімум 14 окупантів.

“Українські сили, ймовірно, посилюють удари по російських позиціях в глибокому тилу Луганської області, щоб порушити російську логістику і наземні лінії зв’язку (ГЛОК), що українські сили можуть використовувати для створення умов для майбутніх контрнаступальних операцій”, – відзначили аналітики ISW.