Національне антикорупційне бюро України заявляє про маніпуляції генеральним прокурором Іриною Венедіктовою під час виступу в Раді 15 вересня.
Про це йдеться у повідомленні НАБУ на офіційній сторінці відомства у Facebook.
Заяву Генпрокурорки, озвучену під час виступу у Верховній Раді 15 вересня, у дописі наводять прямою цитатою:
«Пройшло більше трьох місяців із моменту повідомлення про підозру (суддям ОАСК — Ред.) […] Клопотання про відсторонення суддів направлено було в ВРП мною по рапорту прокурора САП (ідеться про Вищу раду правосуддя й Спеціальну антикорупційну прокуратуру — Ред.), рапорту, який я сама запитала. Матеріалів від НАБУ у мене на столі до цих пір немає. Питання про арешти, відправлення таких речей без матеріалів проваджень неможливе».
Але про неправдивість цих слів начебто свідчить підписання Венедіктовою клопотання до Вищої ради правосуддя про відсторонення суддів. Щоб зробити це, потрібен був доступ до матеріалів справи.
«За результатами вивчення доказів (у тому числі матеріалів НСРД (негласних слідчих (розшукових) дій – Ред.), обсяг яких становив понад 5 томів, Генпрокурор підписала клопотання про відсторонення суддів», — ідеться в заяві НАБУ.
У НАБУ зазначають, що 23 липня 2020 спільно з САП направили генеральному прокурору та її заступнику проєкти клопотань про усунення 6 суддів ОАСК від правосуддя, про дозвіл на затримання, арешт і утримання під вартою.
“Реакції Генпрокурора не було, а її заступник повідомив НАБУ про неможливість розгляду таких клопотань, відтак НАБУ повторно звернулося до Генерального прокурора 31 липня 2020 року. Після чого Генпрокурор скерувала до НАБУ лист щодо необхідності надання додаткових матеріалів на обґрунтування поданих проєктів клопотань”, – йдеться в повідомленні.
Також у НАБУ додають, що Генеральному прокурору під час спільних нарад неодноразово доповідали про обставини цієї справи. А також стверджують, що матеріали розслідування щодо суддів ОАСКу понад рік ( до липня 2017-го) фізично були в Офісі генпрокурора. Лиш тоді їх передали НАБУ.