На думку спікера Верховної ради Дмитра Разумкова, в Україні створено всі необхідні умови для ефективної боротьби з корупцією. Головною умовою цієї боротьби є те, щоб всі відповідні структури справно і відповідально виконували свої функції.
Таке переконання в інтерв’ю Укрінформу висловив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.
«На сьогодні вся вертикаль боротьби з корупцією сформована. Тепер залишається, щоб вона ефективно виконувала свої функції», – заявив політик.
Верховна Рада 9 скликання, за його словами, зробила багато речей, забезпечивши антикорупційні органи можливостями працювати. Зокрема, нинішній парламент повернув статтю за незаконне збагачення, запустив роботу Вищого антикорупційного суду тощо.
Разумков також згадав, що в питанні електронного декларування Верховна Рада забезпечила додаткові механізми, зробивши більш прозорим цей процес.
Відзначимо, що у Раді Європи назвали Конституційний суд “стражем Конституції” , а законопроект Зеленського “кричущим порушенням Конституції і фундаментального принципу поділу влади”.
Про це йдеться в листі до спікера Верховної Ради, опублікованому за підписом керівників двох важливих підрозділів РЄ – Венеціанської комісії та GRECO. У Раді Європи звертають увагу на важливість забезпечення незалежності Конституційного суду від зовнішніх впливів.
“Ми розуміємо, що перед вами стоїть дуже серйозне завдання, і не недооцінюємо необхідність своєчасних, твердих і рішучих дій. Проте ми закликаємо вас зважати на несприятливі, глибокі і довгострокові наслідки для вашої країни можливого поспішного рішення звільнити конституційних суддів. Ми просимо вас вивчити можливі альтернативні способи забезпечення того, щоб боротьба з корупцією відбувалася відповідно до міжнародних стандартів, які залишаються пріоритетом для вашої країни”, – значиться у відкритому листі.
Нагадаємо, 28 жовтня на сайті Конституційного суду було опубліковане рішення, відповідно до якого фактично блокується робота Національного агентства з питань запобігання корупції в напрямку контролю статків державних службовців і їхнього покарання за неправду в деклараціях та непояснення набутих активів. Реєстр електронних декларацій припинив свою роботу з вечора 28 жовтня. Фактично, це означає, що відтепер службовці більше не зобов’язані публічно звітуватися за свої доходи і витрати.