За майже 90 днів дотримання режиму припинення вогню на Донбасі Україна зазнала одну бойову втрату.
Про це заявив президент Володимир Зеленський на зустрічі з координаторкою системи ООН в Україні та з гуманітарних питань Оснат Лубрані. Захід відбувся в 75-ту річницю створення Організації, повідомляється на сайті Офісу президента.
Зеленський зазначив, що режим тиші діє вже майже 90 днів. “Президент констатував: є провокації ворога, постріли і, на жаль, один загиблий військовий, але режим припинення вогню допоміг мінімізувати втрати в українській армії”, – йдеться в повідомленні.
“Ми співчуваємо сім’ям усіх загиблих на Донбасі, але ще раз хочу наголосити, що весь світ бачить, що за останні 90 днів з початку режиму тиші у нас лише одна бойова втрата. На жаль, ця втрата є, але, тим не менш, ми розуміємо, що цей механізм дійсно працює. Ми вдячні всім нашим партнерам за цю велику роботу. І перш за все дякуємо ООН”, – сказав глава держави.
Він додав, що Україна є однією з країн-засновниць Організації. “Ми вдячні за підтримку України, українського суверенітету, нашої територіальної цілісності. Вдячні за всю роботу ООН, спрямовану на досягнення й усталення миру на сході України”, – подякував президент.
Лубрані зі свого боку відзначила важливість режиму тиші і для припинення війни, і для безпеки громадян, які живуть на сході. Вона наголосила, що люди на Донбасі бачать, як покращилося життя після досягнення перемир’я.
“Це перемир’я робить таку велику різницю в житті людей. Факт того, як надзвичайно зменшилася кількість загиблих цивільних на Донбасі, – просто вражає. Дуже важливо, що ви виявилися одним з тих, хто відреагував на заклик секретаря ООН щодо важливості припинення вогню”, – сказала вона.
Як написали в ОП, Лубрані також вказала на роботу керівника Офісу президента Андрія Єрмака щодо Нормандського формату та імплементації Мінських угод.
“І хоча ми не залучені до цього блоку роботи, ми повністю готові підтримувати саме ваше бачення, робити все для того, щоб було сприйняття у людей в Україні, що дійсно режим припинення вогню і поступове просування до миру надзвичайно важливе і що зрештою цю ситуацію треба доводити до завершення”, – додала координаторка системи ООН в Україні.
Лубрані констатувала, що співпраця Організації з Україною спрямована на гуманітарний сектор, відновлення, стабільність та розвиток.
Співрозмовники також обговорили допомогу Україні від ООН у боротьбі з пандемією коронавірусу, гуманітарну підтримку та відновлення Донбасу, зокрема інфраструктурні проєкти.
Україна зацікавлена в активному залученні ООН до подолання викликів, пов’язаних з російською агресією в Криму та на Донбасі, наголосив президент і закликав Організацію Об’єднаних Націй спільно розробити план заходів із відновлення Донбасу після його деокупації та взяти участь у реалізації проєкту із забезпечення регіону питною водою.
Нагадаємо, 22 жовтня Володимир Зеленський здійснив робочу поїздку в Донецьку область.