Україна проводить консультації з європейськими та американськими регуляторами безпеки щодо відкриття повітряного простору.
Про це розповів Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков на форумі Україна. Рік 2024, що проходить у Києві в неділю, 25 лютого.
«Складний процес, але перші формальні кроки Україна робить уже зараз. Саме в ці тижні ми подаємо офіційні заяви, оцінку ризиків у відповідні регулятори», — сказав Кубраков.
Водночас він зазначив, що точних термінів відкриття повітряного простору називати ніхто не буде.
«Нам важливо, щоб американські та європейські регулятори підтвердили наш алгоритм дій», — додав Кубраков.
Володимир Зеленський у грудні 2023 року заявляв, що відкриття аеропорту «Бориспіль» стало б потужним економічним кроком, а також свідченням перемоги української ППО. Він наголосив, що це питання розглядається.
Відкриття «Борисполя» це перемога української ППО. Це буде говорити про те, що Україна перемагає і це дуже серйозно. Це потужний економічний крок також. Скажу відверто, ми ставимо таке питання нашим колегам і знаємо, що конкретно нам потрібно, – сказав президент.
Також великі авіакомпанії світу після закінчення війни мають намір повернутися на український ринок та здійснювати перельоти, зокрема, через аеропорт «Бориспіль». Водночас найбільший аеропорт в Україні готовий швидко відновити роботу та повністю обладнаний для цього.
Раніше українська авіакомпанія Air Ocean Airlines заявляла про можливість відновлення польотів з Ужгорода. В компанії зазначили, що аеропорт Ужгород розташований біля підніжжя Карпатських гір з боку Словаччини та відносно захищений зі сторони сходу. Також ірландська авіакомпанія Ryanair мала намір здійснювати польоти в Україну попри загрозу ракетних обстрілів та дронових атак.