Серед російських льотчиків розпочалася паніка. Все дійшло до того, що пілоти відмовляються виконувати бойові завдання. Російський президент 22 лютого здійснив 30-хвилинний політ на «новому» військовому винищувачі Ту-160М. Це третій політ Володимира Путіна на бойовому літаку за 25 років його правління.

У коментарях під відео росіяни висміяли лідера рф та розмріялися, що він особисто полетить «бомбити» Україну, де мало не щодня падає російська авіація. Військовий експерт Олег Жданов розповів українському каналу, що політ Володимира Путіна на Ту-160М є політичним кроком, спрямованим на підтримку російських льотчиків, які зараз у паніці.

«Політичні кроки Кремля — передача ікони повітряно-космічним силам збройних сил Росії від Путіна і демонстрація «кохання» диктатора до авіації, зокрема політ на Ту-160М», — сказав Жданов.

Крім цього, російські ЗМІ розповсюджують вкрай сумнівний за якістю та змістом відеоролик, що нібито ЗРК Patriot немає, мовляв, він був знищений. Однак Patriot – це комплекс, і знищити його дуже складно.

Основна мета відео, де людина схожа на Путіна літає на Ту-160М, у тому, щоб нагадати росіянам про модернізацію повітряного судна.

«Старий новий зразок», — прокоментував заяву про модернізацію Ту-160М Жданов.

Він розповів, що після відвідин у 2019 році авіаційної бригади, на озброєнні якої стоять Ту-160М, Путін наказав терміново відновити виробництво цих літаків. На заводі, після пошуку по засіках та в ангарах, знайшли фюзеляж, який стояв там ще з радянських часів. Його зібрали, і на базі цього фюзеляжу створили «новий» літак.

«Я не заперечую, що щось росіяни все ж таки модернізували, додали чогось нового і написали, що це Ту-160М. Проте з того часу жодного іншого літака не зібрано. Сьогодні Росія не може випускати такі літаки. Звідси й словосполучення «новий літак», – наголосив військовий експерт.

відомо, що перед розвалом Радянського Союзу вийшла стаття, де викрили радянський флот. Тоді сказали, що моряки називають деякі кораблі «голубами світу», бо вони можуть ходити морем або океаном, але не можуть стріляти, бо недобудовані.

«Літак Ту-160М теж «голуб світу», адже зараз у Росії немає ракет, які можна поставити в барабан і застосовувати їх для виконання бойових завдань. До речі, за два роки повномасштабного вторгнення жодного разу Ту-160М не використовувався як бомбардувальник, лише Ту-95», – підсумував Жданов.

Не виключення, що подібний крок Путіна був спрямований на російських пілотів, щоб хоч якось підняти бойових дух, ймовірно військове керівництво Росії зіштовхнулося із відмовою пілотів виконувати бойові завдання, повʼязано це з частим збиттям авіації рф українським військовими.

Нагадаємо, 23 лютого ЗСУ збили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50, це неабияка величезна втрата для авіації Росії, тому що ГУР раніше повідомляли, що країна-агресор має на розпоряджені лише 8 таких одиниць, тай не всі вони є модернізованими. Повідомлялося, що літак, ймовірно, збили ракетним комплексом Patriot, а наводив його на ціль «мобільний малогабаритний широкосмуговий радар розвідник, який розгорнутий на невеликому БПЛА і може проводити політ в глибокому тилу». Водночас в Росії намагається просувати вже раніше «заїжджену» версію, що це була втрата через «дружній вогонь», тобто, мовляв самі себе росіяни збили.

Малоймовірно, що таких вчинок Путіна хоч якось допоможе російським пілотам побороти страх, який виник на тлі останніх подій.

Насправді чим більше з’являється в України інструментів для знищення ворожих цілей, тим більше є можливостей відганяти окупанта від наших кордонів. Лише за останній час, коли відбувалися сильні ворожі обстріли з повітря на Авдіївському напрямку, російські окупанти зазнали великі втрати – знищені літаки винищувачі, бомбардувальники, які завдають ударів щодня керованими авіабомбами.