На сході і півдні Європи утворилися нові виклики альянсу, каже Столтенберг.
Генеральний секретар північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що НАТО вперше за кілька останніх десятиліть змінює військову стратегію.
"Наші військові експерти на цьому тижні прийняли нову військову стратегію для альянсу", – сказав Столтенберг в інтерв'ю.
Генсек НАТО пояснив цей крок необхідністю реагувати на зростаючу ядерну загрозу з боку Росії. За його словами, з 2014 року склалася "нова ситуація в сфері безпеки", виникли нові виклики на сході і на півдні Європи.
"Мова йде про те, щоб і надалі повною мірою демонструвати обороноздатність і мати можливість забезпечувати стабільність. Це частково вимагає нових військових концепцій", – пояснив генсек НАТО і зазначив, що сила альянсу полягає саме в тому, щоб "бути в змозі змінитися за потреби".
Додамо, що військовий експерт Дмитро Тимчук вважає заяву Столтенберга офіційним початком "холодної війни".
Він нагадав, що генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на цьому тижні військові експерти НАТО прийняли рішення про нову військову стратегію для альянсу.
Офіційна причина – загроза з боку Росії та "інші виклики".
"Про те, що де-факто почалася нова "холодна війна", я говорив у 2015-му. Тепер вона настала "офіційно", – пише військовий експерт.
"У НАТО" з'їли "війну проти Грузії і окупацію частини її території," з'їли "початок військової агресії проти України і окупацію Криму і частини Донбасу, появу цілих з'єднань російських військ на західних кордонах РФ і маси військ в Криму, розміщення носіїв ядерних зарядів ( а може, і самої ядерної зброї) в тому ж Криму та Калінінградській області, російську агресію в Чорному і Азовському морях, руйнування Москвою міжнародної правової договірної бази в сфері безпеки, і т.д., і т.п.
"З'їли" навіть той факт, що вже в кінці 2014 року Кремль у своїй новій військовій доктрині назвав НАТО головною загрозою для національної безпеки РФ", – продовжує Тимчук.
Він поскаржився, що спроби США і країн Балтії відкрити партнерам по альянсу очі на реальність особливого захоплення в Європі не викликали.
"Але Путін все ж домігся свого. Після багатьох років титанічних зусиль і грабежу свого народу і своєї країни на користь фуфлової могутності ЗС РФ, він отримав таку бажану "холодну війну" як фактор консолідації табунів російських хом'ячків проти "агресивного блоку НАТО". Маленький (у всіх сенсах) російський фюрер на даному етапі переміг. Принаймні, йому так здається", – резюмував військовий експерт.