Сили оборони України намагаються оточувати росіян по флангах і це надає можливість із меншими втратами серед особового складу продовжувати рух, змушуючи окупантів тікати.

Про це розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко:

«Зараз відбувається складна буденна робота з просування Сил оборони України по звільненню тимчасово окупованих територій України. Сили оборони використовують тактику без якихось ломових штурмів населених пунктів. Те саме Роботине, Кліщіївка, там нема лобових штурмів, там охоплення. Воно дає свої результати, ми таким чином намагаємось оточувати по флангах ці населені пункти й це надає нам можливість із меншими втратами в особовому складі продовжувати рух, змушуючи росіян тікати.

Я впевнений, що вони  тікатимуть із Роботиного, з Кліщіївки, та будуть тікати в якийсь момент зі Старомлинівки. Зараз у них вирішується питання в районі Старомайорська, аналогічна ситуація буде у Приютному. Все йде за планом Сил оборони»,-заявив він в етері Громадського радіо

За його словами, росіяни на Куп’янському напрямку накопичили серйозний ресурс для наступальних дій і тому деякий час вони зможуть реалізовувати імітацію наступу.

Військовий експерт Олег Жданов прокоментував настання росіян на Луганському напрямку. Про це фахівець розповів у інтерв’ю

“Там головне стратегічне завдання обох генеральних штабів, нашого і росіян, це розтягнути резерви противника. І так, росіяни намагаються тиснути всіма силами і створити певні загрози на лінії фронту для того, щоб ми почали перекидати туди оперативні, а ще краще на їх погляд, і стратегічні резерви. Але ми наразі ведемо оборонну операцію без використання. Так, нам важко, та вони мають частковий успіх, але взагалі фронт тримається, і оборонна операція проводиться”, – розповів фахівець у інтерв’ю АпострофТВ.

Експерт додав, що для росіян найважчі напрямки – це Бердянський та Запорізькі напрямки. Тут дві ключові битви відбуваються – Старомайорське та Приютне. Ці населені пункти мають значення щодо подальшого успіху сил оборони для пошуку точки прориву фронту на півдні.

Фахівець також розповів про касетні боєприпаси. Як він зазначив, цей засіб добре підходить для знищення піхоти противника, не броньованої та легкоброньованої техніки.

Також військовий експерт Олег Жданов розповів про успіхи ЗСУ та прокоментував слова держсекретаря США Ентоні Блінкена. 

“Я не знаю, з яких міркувань чи з яких розрахунків говорив пан Блінкен, тому що на сьогоднішній день ми справді звільнили більше, ніж захопили за зимово-весняну кампанію. Але щодо взагалі окупованих територій, то це дуже маленький відсоток того, що на сьогоднішній день окуповано. І ситуація поки що не розвивається так динамічно, як би нам хотілося. Ми зіткнулися з досить серйозним опором з боку Росії, особливо щодо підготовленості оборони. Оборона дуже непогано підготовлена, і у них вже було майже дев’ять місяців”, – розповів експерт.

Фахівець розповів, що такий стан речей склався на фронті через те, що Захід дуже повільно постачав Україні зброю. При цьому не варто забувати, що ракетну зброю Україна не отримала досі, як і авіацію. Тому ситуація зараз є досить складною, а на Луганському напрямі взагалі існує загроза прориву української оборони. Там зараз йдуть важкі бої, і Росія намагається відновити наступ.