Побоювання сусідніх з Білоруссю країн про те, що Росія в момент кризи обов’язково поглине Білорусь, підтверджуються. Олександр Лукашенко погодився на всі пропозиції Кремля по Союзній державі.
Про це в Facebook пише відомий політолог Валерій Соловей.
Для того, щоб погасити невдоволення білоруського народу, в країні проведуть дострокові президентські вибори. Лукашенко в них брати участь не буде.
Йому вже придумали посаду – секретар Держради Союзної держави, а глава Держради – Путін. Крім того, Лукашенко обіцяють гарантії безпеки.
У дострокових виборах від імені широкої загальнонаціональної коаліції, включаючи Тихановську, на вибори йде кандидат Бабарико. Після перемоги на виборах, Бабарико підписує новий договір про Союзну державу з Путіним.
В свою чергу, ситуація в Білорусі може стати шансом для України у відновленні територіальної цілісності країни, включно з Кримом.
Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
На думку Чубарова, президент Росії Володимир Путін «не може не допомогти» білоруському президенту Олександру Лукашенку.
«Немає сумніву в тому, що Лукашенко попросив у Путіна допомоги в придушенні народних протестів в Білорусі <…> Путін не допомогти не може … Але і допомогти страшно, полум’я може перекинутися на територію самої Росії», – вважає Чубаров.
На його думку, можливе «введення Росією військ на територію Білорусі викличе нову, ще більшу кризу в міжнародних відносинах». Однак Чубаров вважає, що «такий розвиток подій може стати шансом для України у відновленні власної територіальної цілісності, включно з Кримом».
«Україна вже зараз повинна бути готовою в ситуації, яка може скластися, запропонувати лідерам держав – членів ЄС, Великобританії, США і Канаді пакет конкретних міжнародних заходів з примусу Росії до дотримання міжнародного права, в тому числі негайного виведення нею своїх військ з окупованих територій України », – написав Чубаров.
В свою чергу, У Білорусі на тлі триваючих акцій протесту відкрили кримінальні справи на супротивників діючого президента країни – Валерія Цепкала і Степана Путіла. Також обох оголосили в розшук на території Росії.
Так, Цепкалу, незареєстрованому кандидату у президенти, який втік з країни, інкримінують звинувачення у хабарництві. Дані про це розмістили на офіційному сайті МВС РФ.
Відповідна стаття білоруського кримінального кодексу передбачає до 15 років в’язниці.
У свою чергу, творця Telegram-каналу Nexta Степана Путила звинувачують в організації масових заворушень.
Сам Путило проживає у Варшаві з 2018 року, і звідти він створив канал, який викладає відео про протести, масові акції і страйки в Білорусі.