Україна лобіює в Генасамблеї ООН ухвалення резолюції, яка в майбутньому дасть змогу заарештувати активи РФ за кордоном.

РосЗМІ неодноразово писали про те, що Москва не планує відшкодовувати збитки, завдані її армією під час війни в Україні. Щоб все ж таки отримати компенсацію, Київ готовий лобіювати в Генасамблеї ООН ухвалення резолюції, яка дає право створити якийсь механізм, який має право заарештовувати активи РФ за кордоном.

Максимальна стеля арешту на активи має становити суму до 300 млрд доларів, інформує The Guardian.

Минулого тижня заступник міністра юстиції України Ірина Мудра була у Лондоні разом із дружиною президента Оленою Зеленською. Обидві вони обговорили питання лобіювання спільно із главою МЗС Британії.

Це питання Мудра вже обговорювала з представниками Німеччини, Франції та Бельгії. Її активним помічником у питанні репарації є помічник голови Мінфіну США Елізабет Розенберг.

Ще минулого тижня Комітет міністрів РЄ ухвалив рішення притягнути до відповідальності РФ за війну проти України. У ньому йдеться, що необхідно створити спеціальний трибунал, який розгляне всі злочини РФ в Україні. Також необхідно виробити механізм підрахунку збитків, який завдала російська армія.

Ще влітку представники Мінфіну США заявили, що заморозили активи російських олігархів на суму 30 млрд доларів, а також активи Центробанку на суму 300 млрд доларів.

Нещодавно Британія на законодавчому рівні ухвалила рішення, що дає право заморожування активів Центробанку РФ та олігархів та односторонньої передачі цих активів на допомогу Україні.

У США такого закону поки що немає. Однак у Вашингтоні можуть вдатися до Закону про торгівлю із ворогом.

Домагатися репарацій від РФ вимагають Британія, Словаччина, країни Балтії та Польща.

З 19 по 23 вересня у США пройде Генасамблея ООН, у якій бере участь голова МЗС України Дмитро Кулеба.

Зазначимо, під час робочого візиту в Лондон (Сполучене Королівство) 18 вересня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

Глава українського Уряду акцентував на жахливих злочинах, скоєних росією на території нашої держави, зокрема в Харківській області, де після деокупації були знайдені катівні та братські могили.

«Україна наполягає на створенні трибуналу, щоб притягнути до відповідальності політичне керівництво рф за всі злочини та звірства, скоєні на нашій землі», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр України підкреслив, що необхідно посилювати санкції проти російських енергоносіїв до повного ембарго, оскільки агресор продовжує використовувати цей важіль для шантажу й терору. Одним із кроків у цьому напрямку, за його словами, може стати встановлення граничної ціни на російський газ.

«Ще одним прикладом використання енергоресурсів як інструменту терору є захоплення Запорізької атомної електростанції. Єдиним способом запобігти аварії можуть бути скоординовані дії безпекових організацій. Тож ми закликаємо створити міжнародну місію ООН та Європейського Союзу, результатом якої стане повна демілітаризація ЗАЕС та навколишньої території», — відзначив Денис Шмигаль.

Денис Шмигаль і Джастін Трюдо серед іншого торкнулися питання післявоєнного відновлення України. Глава українського Уряду висловив вдячність канадським партнерам за ухвалення національного законодавства, яке регулює механізм конфіскації російських активів.

Агресор має платити за свою війну та руйнування. Не лише за рахунок репарацій, але й конфіскованими активами. Цей принцип повинен лягти в основу майбутньої системи безпеки.