Суддя КСУ Володимир Мойсик, якого нардепи закликали піти у відставку, робити цього не збирається. Він переконаний, що не переступив межу закону, навіть попри порушення термінів подання декларації та повну відсутність даних про серйозні зміни у своєму майновому становищі.

Водночас Мойсик визнав, що в НАЗК зареєстровано на нього протокол через подання декларації не у зазначений термін . Таку заяву суддя КСУ зробив у коменарі виданню “РБК-Україна”.

Він заперечує, що ситуація з його декларацією могла спровокувати конфлікт інтересів під час розгляду справи про неконституційність повноважень НАЗК.

Залишати свою посаду Мойсик теж поки не збирається.

“Нам фактично пропонують залишити  державу без Конституційного суду. Такого не може бути. Я піду у відставку, коли сам захочу. Я не вважаю, що хоч на йоту я щось порушив, щоб повинен був йти у відставку”, – наголосив суддя.

Крім того, він заперечив звинувачення політиків, що судді КСУ працюють в інтересах Росії.

“Подивіться, що вони пишуть. Що нібито в КСУ є група, яка підтримує Росію. Я пройшов два Майдани, я в 2014 році керував Коломийською сотнею на другому Майдані, я перебуваю у двох російських постановах про розшук і фінансових санкціях! І це я ще з Росією пов’язаний?”, – зазначив суддя КСУ.

Народні депутати 4 листопада проголосили заяву-звернення до суддів Конституційного Суду, які брали участь в ухваленні скандального рішення щодо е-декларування. Парламентарі просять їх невідкладно піти у відставку або скласти із себе повноваження. Звернення до суддів КСУ підписали 226 нардепів з різних парламентських фракцій. У переліку з 11 суддів є й Мойсик.

Мойсик вчасно не задекларував понад 150 тисяч гривень доходу у лютому. За таке порушення передбачається штраф від 1,7 до 3,4 тисячі гривень. НАЗК раніше заявляли про особистий інтерес Мойсика та ще кількох суддів у справі про неконституційність окремих положень закону “Про запобігання корупції”.