Влада Білорусі має займатися «зміцненням» військової безпеки країни та наростити сили на кордоні для «захисту» від України. Про це заявив білоруський президент Олександр Лукашенко, повідомляє «Белта».

«Майже 1500 км південного кордону Білорусі та України – це чимала протяжність. Чого б нам не вартувало, нам треба не просто бачити, що відбуватиметься і відбувається на цьому кордоні, його треба надійно захистити», — заявив Лукашенко.

Нагадаємо, 15 січня розслідувальна група Conflict Intelligence Team (CIT) повідомила про перекидання ракетних установок “Іскандер” із Далекого Сходу на захід Росії.

Раніше CIT повідомляла про перекидання в західні регіони РФ танків, БМП, реактивних систем залпового вогню “Град” та “Ураган”, ЗРК “Бук”. Останні місяці експерти висловлюють побоювання, що таке нарощування армійського угруповання поблизу кордонів з Україною може означати підготовку до вторгнення.

Більш того, речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що РФ не збирається відводити війська від кордонів з Україною.

17 січня невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про необхідність спільних навчань Росії та Білорусі, зокрема на українському напрямі. Пізніше стало відомо, що Білорусь та РФ проведуть раптову перевірку сил реагування «союзної держави».