ам

Президент США Барак Обама наклав вето на закон містить норму про постачання зброї в Україну з причин не пов'язаних з об'ємом допомоги країні, передбаченої документом, йдеться у роз'ясненні, опублікованому на сайті посольства України в США, передає Корупція Інфо

"Обсяг оборонної допомоги для України в розмірі 300 млн дол, який був підтриманий обома партіями і палатами Конгресу не викликав зауважень з боку Адміністрації", – йдеться в повідомленні.

Накласти вето на Закон про бюджет на підтримку національної оборони США на 2016 рік National Defense Authorization Act президента підштовхнули секвестр бюджету, який залишається в силі, ігнорування Конгресом ряду положень запропонованих Адміністрацією для модернізації армії, а також те, що положення документа роблять неможливим закриття в'язниці Гуантанамо, що принципово для президента.

Документ повертається в Конгрес, де для подолання вето необхідні голоси двох третин Сенату і Палати представників. Відповідне голосування Палати представників заплановано на 5 листопада. Перспективи подолання вето в Палаті представників залежать від того, чи вдасться зібрати для цього 290 голосів, наголошується в повідомленні посольства. Раніше за закон віддали голоси 270 конгресменів. У Сенаті для подолання вето потрібно 67 голосів, тоді як за закон проголосувало 70 сенаторів.