23-річного Миколу Бичка із селища Есхар Чугуївського району на Харківщині знайшли повішеним у лісосмузі 5 червня. Рідні в самогубство не вірять, передає Корупція.Інфо

— Він висів обличчям до товстої деревини на старій брудній мотузці. Під ноги були підкладені колоди, — розповідає товариш Роман Лихачов, 34 роки. — Поряд стояли велосипед і порожня 5-літрова баклажка. Микола хотів перевірити, чи зливають у річку промислові відходи, взяти проби води. На руках і ногах у нього залишилися сліди боротьби. Звідки б вони взялися, аби сам повісився? Розмов про самогубство від нього ніколи не чув. Коля мав багато планів. Хотів створити громадську організацію в селищі, поїхати на заробітки в Польщу.

— Слідів насильницької смерті на тілі не було. Чекаємо на висновки експертів. Поки що головна версія слідства — самогубство, — каже начальник Чугуївського відділу поліції Дмитро Гринчак.

Микола Бичко був громадським активістом. Особливу увагу приділяв проблемам екології. Останнім часом боровся із приватною фірмою, що незаконно зливала промислові відходи в місцеву річку.

— Проблема виникла шість місяців тому, — говорить Анатолій Бурейко, житель Есхара. — Компанія підписала договір із місцевим водоканалом про діяльність. Нечистоти зливала прямо в річку. При тому, що очисні споруди не призначені для промислових відходів.

Популярне: "Збільшаться вже в липні": Нові пенсії і прожитковий мінімум. На скільки зростуть виплати, та що потрібно знати

— Ми, коли дізналися, яку страшну хімію зливають, почали збирати підписи. Коля активно зайнявся цим питанням. І ось – наслідки боротьби, – каже 43-річна Ольга Баспала. – Ні за що постраждав хлопчик. Дуже був позитивний, світлий.

Співзасновник цієї фірми — рідний брат селищного голови Есхара Анатолія Легкошерста, 60 років. Місцеві жителі вимагали його відставки.

— Якщо така ситуація склалася, то на наступній сесії підніму це питання, — говорить Анатолій Володимирович.

Микола Бичко був єдиною дитиною у батьків. Його поховали 8 червня. Того ж дня Легкошерст на позачерговій сесії склав свої повноваження. Комунальне підприємство "Вода Есхара" розірвало договір про співпрацю з фірмою, що зливала промислові нечистоти в річку. Жителі селища наполягли, аби слідчі провели повторний огляд місця, де знайшли Миколу.