Передвиборчий час — найкращий для перевзування. Так штаб не діючого президента США Байдена, а колишнього — Дональда Трампа спростовує чутки про план щодо припинення війни між РФ і Україною, який нібито передбачає передачу Криму та окупованої частини Донбасу Москві. Схоже, що Трамп спеціально зараз робить такі заяви, щоб здаватись в очах світу кращим, та, таким чином, збільшити свої шанси на перемогу під час виборів в США. Не виключено, що його риторика може знову змінитись в будь-який момент.

Зокрема, колишній президент США Дональд Трамп оперативно відреагував на скандальне повідомлення про ймовірний план з припинення війни між Росією та Україною, назвавши їх «фейковими новинами».

Повідомлення про можливий план, опубліковане напередодні The Washington Post і поширене іншими ЗМІ, було також відхилено радником передвиборчого штабу Трампа Джейсоном Міллером.

Міллер в інтерв’ю виданню категорично спростовував ідею про те, що Трамп активно обговорює план із припинення війни. Він наголосив, що Трамп не ухвалюватиме такі стратегічні рішення до вступу на посаду і належного зважування всіх варіантів.

«Усе це фальшиві новини від The Washington Post. Вони просто вигадують це… Президент Трамп — єдиний, хто говорить про припинення смертей. Джо Байден говорить про нові смерті», — заявив Міллер.

Що цікаво, джерела, близькі до передбачуваного плану, раніше повідомили The Washington Post, що Трамп обговорює ідею, згідно з якою Україна має віддати Росії окупований Крим і райони Донбасу в обмін на припинення повномасштабної війни.

Експерти висловили думку, що інформація The Washington Post про план Трампа про припинення війни має правдивий вигляд, а публічне спростування було зроблено з метою згладжування враження про можливу підтримку Трампом легалізації окупації українських територій, що є прямим і грубим порушенням міжнародного права. До того ж, така позиція наразі погіршує передвиборчі рейтинги Трампа, тому, цілком очевидно, що він вирішив змінити позицію заради більшої підтримки.

Додамо, що оприлюднений у ЗМІ «мирний план» експрезидента США Дональда Трампа є «поглядом згори», але але він не спрацює, республіканцям все одно доведеться вникати в дуже складні деталі російсько-українського протистояння.

Таку думку висловив експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

Експерт зауважив, що це стара ідея, сам Трамп і його найближче оточення говорили, що треба припинити постачати зброю Україні і змусити її розмовляти з Росією. І водночас сказати Росії: якщо з Україною не буде досягнуто розумного миру, то Україні дадуть ще більше зброї, і тоді вона переможе.

«Я думаю, що вони (оточення Трампа), як і США загалом, дуже погано розуміють, де там які території, вони просто «дивляться згори» і думають, що це спрацює. Це виглядає дуже просто, але, я думаю, воно не спрацює. Всім доведеться вникати в цю тему, і в будь-якому разі це будуть дуже складні переговори», — сказав Їжак.

Експерт зазначив, що Трамп говорить і противникам, і прихильникам надання допомоги Україні, що в нього є рішення, завдяки якому «Україні і Росії буде добре». Однак у Трампа також є дуже багато інших проблем.

У цьому контексті експерт порівняв історію з поверненням у владу Трампа повторює історію з другим правлінням Наполеона, коли все закінчилося Ватерлоо.

«Важко сказати, що це буде для Трампа, просто його «кавалерійські» погляди на міжнародну політику однозначно приведуть його адміністрацію до нового Ватерлоо. Але за цей період багато чого може статися, просто треба буде витримати цей період, поки нова адміністрація, якщо вона буде республіканською, зрозуміє складність цього питання. Тоді, можливо, щось зміниться. Але пояснювати їм буде дійсно складно», — вважає Їжак.