Ірина Верещук прокоментувала кадрові зміни в Державній податковій та митній службах. Вона також висловилася, за яких умов готова підтримати діяльність Саакашвілі у сфері реформування.
Головне, щоб Саакашвілі не займався популізмом, а справді займався реформами. Про це у середу, 13 травня, заявила в ексклюзивному коментарі ASPI news депутатка Верховної Ради, член фракції “Слуга народу” Ірина Верещук.
“Наразі митницю і податкову очолюють в.о. Але те, що зараз відбувається, мене трішки непокоїть. Я би хотіла бачити на цих посадах професіоналів. Я розумію, що зараз важко знайти професіонала такого рівня, який би запропонував на митниці кардинальні, рішучі зміни і йому вистачило би і волі, і сили, і сили волі. Але все ж таки вони є, і їх треба шукати. І тут уже і пан Саакашвілі в допомогу нам, як я розумію, – щодо дерегуляції на митниці і в податковій сфері. І ми готові – нам просто потрібна людина, яка буде цим займатись – не імітувати, як пан Нефьодов, а займатися реформою на митниці. Отоді, думаю, зрушить з мертвої точки щодо надходжень, щодо дерегуляції, тощо”, – заявила нардепка.
“Я всіляко буду йому допомагати, лишень би він визначився в пріоритетності. Якщо ми починаємо з митної реформи – давайте починати. Якщо я буду бачити, що пан Саакашвілі не займається популізмом, а дійсно намагається змінити ситуацію, я йому в допомогу”, – сказала Ірина Верещук.
Окрім того, як стало тільки що відомо, в Раду прибув президент Володимир Зеленський.
Виступ Зеленського дуже короткий – закликав проголосувати за антиколомойский закон.
Після цього Рада приступила до розгляду законопроекту. Закон про банки та землю – одна із головних умов МВФ.
Варто зазначити, що Україна може отримати від МВФ 5 мільярдів доларів за програмою підтримки stand-by. Проте ця сума суттєво менша ніж та, яку обговорювали раніше, про це терміново заявив Саакашвілі.
Мене не задовольняють гроші, які зараз пропонує МВФ. Це далеко від того, що зараз потрібно Україні. Але без них пазл української економіки не може скластися. Треба, аби ми бодай якийсь мінімум зараз отримали,
– наголосив Саакашвілі.
Він також висловив свою думку щодо того, чому Міжнародний валютний фонд зменшив суму фінансової допомоги для України. Політик вважає, що команда, яка працює з Фондом, насамперед повинна бути наполегливішою.
“По-перше, нам потрібно набагато більше грошей, ніж вони пропонують. По-друге, потрібна також власна реформаторська програма, ми не можемо залежати тільки від того, що якийсь чиновник пропонує в певний момент”, – зазначив Саакашвілі. І підкреслив: пишається тим, що Грузія позбавилася від послуг МВФ і робила свої власні реформи.
За словами політика, в Україні більшість людей, які виступають проти МВФ, мають таку позицію не тому, що хочуть зробити щось радикальне, проти чого виступає Фонд. А тому що це їх інтереси, вони намагаються зберегти статус-кво, і їм заважає ця організація.