За останні півроку в Україні з'явилися сотні автомобілів із польськими, литовськими й словацькими номерними знаками.
Кілька разів поліція і митна служба говорили про відповідальність за їзду на автомобілі, зареєстрованому за кордоном, повідомляє Корупція. Інфо
"Справа в тому, що ніхто у владі не сподівався на те, що населення знайде таку шпарину у законах — зможе тимчасово ввозити в Україну авто на рік. І таким чином заощаджувати багато грошей.
Адже у Польщі, наприклад, десятирічну "мазду-3" можна придбати за 2,5 тисячі доларів. У нас за такі гроші можна купити хіба що вживану російську "ладу", – говорить порталу "Знай" автоюрист Сергій Мащенко.
За його словами, затримати авто й накласти штраф можуть у випадку, якщо воно оформлене як транзитне.
"Це означає, що документи дозволяють тримати авто в Україні 10 днів. Такою схемою з 2010 року користувалися жителі прикордонних населених пунктів, їм було не складно тричі на місяць їздити до митниці й ставити відповідні відмітки. Якщо авто із іноземними номерами будуть перебувати в Україні за законами транзиту більше 10 днів, то власника оштрафують на 170-8,5 тис. грн, залежно від того, на скільки днів більше авто затримали в Україні. Найвищий штраф за 10 днів затримки. Якщо ж авто тимчасово ввезене в Україну, то відмітку на кордоні треба ставити приблизно раз на рік", – пояснює спеціаліст.
Він помітив, що нерідко поліція затримує й конфісковує автомобілі, які ніби то в Україні не за транзитом, а тимчасово ввезені.
"Зазвичай такі випадки бувають, коли власники авто перевозить машину в Україну через якісь нелегальні фірми. Вони оформлюють авто як транзитне, бо це дешевше, а із замовника беруть гроші як за машину, тимчасово ввезену. Відповідно дають фіктивні документи. Таких випадків побільшало із червня минулого року", – застерігає юрист.
Нагадаємо, світові автомобільні виробники не зацікавлені збільшувати продажі в Україні, не бачать тут перспектив, заявили нещодавно у Всеукраїнській асоціації автоімпортерів і дилерів.