Для завершення війни в Україні необхідно лише рішення про виведення російських військ, які незаконно вторглися на її територію.

Про це сьогодні, 13 травня, на брифінгу в Брюсселі заявив представник Європейської комісії Ерік Мамер, коментуючи заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що нібито Захід хоче домогтися рішення на полі бою й Москва готова до цього.

“Господи, знову про це! Я вже говорив це раніше. Хто почав цю війну? Хто хоче вирішити цю проблему на полі бою? Це Росія. Це не ЄС. Європейський Союз не на полі бою. Хто почав цю війну? Це Росія. Саме Росія хоче завершити це на полі бою. Я перепрошую, але все це показує ігнорування всього, що ми говоримо відтоді, як російські війська незаконно вторглася в Україну в лютому 2022 року. Цієї війни бути не повинно. Якщо є війна, то це тому, що Росія розв’язала війну. Щоб війна закінчилася, достатньо одного слова Путіна: вивести війська. Це покладе край війні. Європейський Союз — це організація, заснована на філософії миру. Йдеться про вирішення розбіжностей за допомогою діалогу. Це не українські війська виступили проти іншої країни, а саме російські сили виступили проти України”, — сказав Мамер.

Нагадаємо, що Росія не припиняє спроб зірвати проведення Глобального саміту миру, який заплановано на 15-16 червня у Швейцарії. На саміті, крім українського питання, ухвалюватимуть глобальні рішення для світового правопорядку, тому РФ намагається переконати більшу кількість країн проігнорувати захід.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів політолог Ігор Рейтерович.

За його словами, керівництво РФ розуміє, що демократичні держави глобального Півдня не піддаються на провокації змінити їхню думку щодо війни РФ проти України. Тому увага РФ спрямована на країни Африки, арабські країни, Китай та інші.

“Із цими країнами росіяни працюють досить активно. І їхня логіка вельми примітивна — вони хочуть, щоб якомога менше країн узяли участь у саміті. Щоб потім був аргумент, що всі рішення, які ухвалювалися на заході, не підтримали половина світових країн. Тому й намагаються кількісно якось переломити ситуацію”, — пояснив політолог.