Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер зробив важливу заяву щодо можливості відключення Російської Федерації від міжнародної системи передачі фінансової інформації SWIFT.
Так, раніше Волкер заявляв, що відключення Росії від SWIFT – це “ядерна” опція, тепер же він більш детально пояснив свої слова.
“Мене запитали (під час нещодавнього брифінгу в Брюсселі) про всілякі варіанти санкцій, включаючи SWIFT. І моя відповідь була така: це буде “ядерний варіант”, тому що це не тільки вплине на Росію, а також і на наших союзників. Тому їх – такі санкції – не можна виключати, але вони не є тим, що може бути використано”, – заявив він.
За словами Волкера, на даному етапі для США важливіше за все – чітка трансатлантична єдність і солідарність на тлі агресії Росії щодо України.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
\
Він уточнив, що Вашингтон не хоче, щоб США заходили надто вперед, “щоб європейські союзники не розглядали це як конфронтацію між США і Росією”.
Дадамо, що раніше, він заявляв, що нові санкції, запроваджені Міністерством фінансів США проти Росії, вперше на офіційному рівні визнають, що РФ має повний контроль над ситуацією на окупованому Донбасі.
"Ці санкції стосуються трьох осіб та дев’яти організацій, які підтримують зусилля Росії в інтеграції Криму через приватні інвестиції та проекти, або ті, що залучені до серйозних порушень прав людини", – повідомив спецпредставник Держдепу.
За словами Волкера, це наступний крок після так званої "Кримської декларації" державного секретаря США Майкла Помпео від 25 липня, в якій наголошувалося, що Сполучені Штати не визнають і не визнаватимуть у майбутньому Крим як частину Росії.
У нових санкціях офіційний Вашингтон покладає на Росію відповідальність за порушення прав людини в окупованих районах Луганської та Донецької областей.
Він також зауважив, що санкції посилюватимуть, якщо не буде досягнуто поступу щодо повернення Кримського півострова під контроль України та в імплементації Мінських угод.
"Якби ми побачили імплементацію Росією Мінських угод та встановлення миру, ми були би готові переглянути санкції та скасувати їх. Але зараз ми жодного прогресу не бачимо", – заявив Волкер.