15 травня в ефірі російського "Первого канала" вийшла програма "Время покажет", присвячена висловлюванням журналіста, засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона про Другу світову війну, передає Корупція.Інфо.

"Первый канал" порвало від мого порівняння [глави СРСР Йосипа] Сталіна з [лідером нацистської Німеччини Адольфом] Гітлером. Так порвало, що вони цілу програму у прайм-тайм присвятили обговоренню мого виступу на "112 каналі". Не пошкодуйте часу, подивіться відео", – написав Гордон у Facebook.

10 травня в ефірі телеканала "112 Україна" журналіст сказав, що Гітлер не збирався захоплювати весь Радянський Союз.

"Гітлер планував дійти щонайменше до Куйбишева (нинішня Самара), щонайбільше – до Уралу… Сталін розумів, що Гітлер за Уральський хребет не піде… Ну де взяти стільки людей: на комендатури, на розселення по містах, по селах? У німців не було стільки людей і не було такої мети. Метою була Україна, нафтові промисли Баку і вийти звідти до Ірану", – сказав Гордон.

Відповідаючи на запитання ведучого, якою б була ціна поразки і взагалі, чи народилися б присутні у студії, якби у 1945 році СРСР не переміг, журналіст сказав: "Я б не жив точно… Але якщо говорити про кількість бід, смертей, каліцтв тощо, то я думаю, що якби радянська влада відійшла б за Уральський хребет, їй би нічого не загрожувало, далі Гітлер просто не пішов би".

Гордон зазначив, що радянські вожді "мислили ударами і напрямками", але взагалі не цінували людські життя, тому на війні "було бездарно перемелено багато людей".

"Баби ще народять" – от головний принцип був. Це завжди вражало, дивувало, обурювало західних людей, які не звикли до таких категорій… У нас людей не рахували і не берегли. Уся різниця між нами і Заходом тільки в цьому", – зазначив журналіст і резюмував: "Бідний народ, який потрапив у жорна між двома по суті фашистськими режимами. Сталін і Гітлер – брати-близнюки: вони обидва хотіли володіти світом, у них були однакові цілі, однакові методи, вони однаково кидали народи і не думали про окремо взяті людські життя".

Популярне: "Брудний і смердючий міністр Омелян…": Помилка української телеведучої взірвала Мережу (ВІДЕО)

14 травня в ефірі NewsOne Гордон додав, що керівництво СРСР "варварськи ставилося до свого народу, варварськи кинуло його на розтерзання добре укомплектованої армії німців". У перші місяці війни, підкреслив він, влада евакуювала архіви НКВС і військові заводи, а тільки потім – людей.

"Я кажу про те, що якби думали про людей, відійшли б, сконцентрували б сили і вдарили б по німцях. І так зберегли б людей! Це найголовніше. Адже хто гинув першими? Найсвітліші хлопчики і найсвітліші дівчатка! А захищати Москву пішли професори із гвинтівочками проти добре оснащених німців, слабозорі, старенькі… Першими захищати свою батьківщину пішли чисті, добрі люди, вони всі полягли", – зазначив журналіст.

Ведучий програми "Время покажет" Артем Шейнін сказав, що вважав Гордона виваженою, адекватною, розважливою і розумною людиною, тому здивувався цьому висловлюванню.

"Щось, мабуть, там відбувається з головами людей… Адже ви розумієте, чому я не повірив, що так міркує людина із прізвищем Гордон? Що має відбуватися в голові в освіченої людини, щоб у 2018 році він просто міркував про це? Це якесь помутніння розуму чи свідома логіка?" – запитав Шейнін.


"Це логіка заручника. Україну зламали. Зламали їхню свідомість, їхній мозок. Це хакерство високого рівня… Згадайте, як десятки тисяч євреїв вели в той самий Бабин яр на розстріл. І всі дивувалися, чому вони не чинили опору, чому вони не піднімали якогось повстання. Те ж саме відбувається зараз з Україною. Ми можемо дивуватися й питати себе: а чому вони не чинять опору? Тому що їх зламали, психологічно придушили. Вони вже всередині себе згодні, що Гітлер дорівнює Сталін, фашизм дорівнює комунізм", – відповів редактор міжнародного відділу "Комсомольской правды" Валерій Рукобратський.

Коментуючи висловлювання Гордона, кримський політик Дмитро Бєлік (у 2016 році його було обрано до Держдуми РФ від Севастополя, але ці вибори Україна і західні країни визнали нелегітимними) заявив, що завдання сучасної України – "поставити знак рівності між прапором Перемоги і гітлерівською свастикою".

"Я вважаю, що керівництво України, яке це проповідує, має розділити відповідальність із фашистською Німеччиною перед країнами СНД, які брали участь у Великій Вітчизняній війні, і компенсувати їм усі витрати", – сказав Бєлік.

Шейнін відкинув цю ідею, тому що "Гордон усе-таки не уособлює влади", але закликав пофантазувати, як би висловлювання журналіста сприйняли кримчани.

"Я в цей момент уявляю, що до складу цієї України входить Крим. Але от уявіть собі: не вийшло, вони не проголосували. Знаючи настрої кримчан, я не уявляю собі, як у тій Україні, у якій говорить таке не найбожевільніша людина Гордон, існує два мільйони жителів Криму…" – сказав ведучий.

Депутат Держдуми РФ, голова партії "Родина" Олексій Журавльов заявив, що суспільство в Росії здорове, тому на такі висловлювання Гордона воно відреагувало б жорстко.

"Для когось Сталін дійсно кривавий тиран, як ви кажете, а для когось генералісимус перемоги. І поки таких набагато більше. Тому не треба говорити про те, що він там сказав… Запитання: як реагує суспільство. Наше суспільство здорове, ми пам'ятаємо, що хотів зробити Гітлер… Тому наша реакція правильна. А там яка реакція? От ніяка", – сказав Журавльов.


Режисер-документаліст і продюсер Григорій Амнуель, який теж брав участь у програмі, заявив, що історія Другої світової війни в СРСР "була сфальсифікованою від початку й до кінця".

"Справа не у Сталіні, а в радянській системі, яка вигодувала і виховала нацизм як у Німеччині, так і у своїй власній країні", – уважає Амнуель.

"Дуже показовий ефір. Вони не хочуть вчити історію. Для них Сталін – "генералісимус перемоги", а вони самі себе сьогодні, у 2018 році, сприймають не як Росію, а як Радянський Союз. І в цей свій совок вони хочуть затягти не тільки Україну, але й пів-Європи", – резюмував Гордон у Facebook.