Міський голова Львова Андрій Садовий звинуватив журналістів 5 каналу, який як ми всі знаємо належить п’ятому президенту України Петру Порошенку, у поширенні фейків.

Про це він написав у Фейсбуці.

Садовий виклав скріншот з новиною, яку він назвав фейком.

Крім того, він порівняв 5 канал з російськими пропагандистськими медіа.

Це сталось після того, як 5 канал поширив інформацію про заборону у Львові використання герба України на закладах освіти.

“Отакий «подарунок» на свято, після урочистого підняття прапора на Меморіалі Героїв Небесної сотні, отримав від 5 канал.
Думав вони вже давно досягнули дна, але ж ні, стараються, заглиблюються далі.


Це не журналістика. Це «russia today». Фу”, – написав Садовий.

Українці у коментарях зазначають, що їм соромно за такі ЗМІ і вважають це неприпустимим.

Варто зазначити, що герб України на вивісках освітніх закладів скасувала міністр освіти часів Петра Порошенка Лілія Гриневич. До 28.05.2019 існував наказ міносвіти, яким регламентувалась наявність на вивісках загальноосвітніх навчальних закладів усіх форм власності Державного Герба України.

Однак наказом № 739 від 28.05.2019 це положення було скасовано.

Крім того, у Верховній Раді України з 03.03.2016 був “Проект Закону про державні символи України, порядок їх використання та захисту” № 4103-1, який депутати так і не розглянули, тож він був відкликаний 29.08.2019. Також був “Проект Закону про державні символи України” 4103 від 18.02.2016, який відкликали в серпні 2019 року.

Таким чином, в Україні й досі не встановлено порядок використання державних символів України.