Збройні сили України можуть влаштувати значні проблеми російської авіації, використовуючи переносні зенітно-ракетні комплекси. Коли ворожий літак входить у зону поразки, існує майже стовідсоткова ймовірність його знищення.
Це відзначив військовий експерт, льотчик-інструктор і полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Російські військові, ймовірно, вже визначили межі цих зон поразки на великих висотах і, ймовірно, уникають використання цього методу для скидання КАБів в даному напрямку.
Цей підхід підтверджує, що українські зенітно-ракетні комплекси ефективно реєструють дії ворожих літаків.
«У них залишається можливість тактичних дій на малих висотах. Літаки тактичної авіації, переважно штурмовики Су-25 або бомбардувальники Су-24, можуть діяти під контролем наших радарів» — заявив експерт.
Він також підкреслив необхідність використання переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК), які можуть працювати на певній глибині та перехоплювати російські літаки на низьких висотах.
«Необхідно застосовувати творчі методи та використовувати як далекі, так і короткочасні зенітно-ракетні комплекси. Можливо, із залученням авіації можна досягти придушення дій російських літаків» — розповів Світан.
На даному етапі Україна знаходиться в оборонній позиції та успішно відбиває наступальні дії супротивника, який щодня зазнає значних втрат.
Тим часом після тривалої паузи російські окупаційні війська намагаються активізувати застосування авіації на Херсонському напрямку. Про це повідомила начальник об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України полковник Наталія Гуменюк.
Вона відзначила, що авіація противника працювала по плацдарму, який залишається під контролем Сил оборони України на лівому березі Дніпра. Російські сили намагалися використати некеровані авіаційні ракети, але, за словами Гуменюк, їхні дії не призвели до бажаного результату.
«Після довготривалої паузи та взагалі рідкого використання авіації після того, як феєрично були знищені на цьому напрямку 3 винищувачі-бомбардувальники (СУ-34), вони спробували використовувати по плацдарму некеровані авіаційні ракети. Це зміна тактики, спрямована на пошук результативних способів впливу. Але результату вони не досягли», — розповіла Наталія Гуменюк.
Полковник також повідомила, що плацдарм залишається під українським контролем, а ворог зазнає втрат. За останню добу ЗСУ, за її інформацією, знищили 15 одиниць ворожої автобронетехніки. У той час як ворог здійснив лише три спроби штурмових дій без застосування техніки.
За словами Гуменюк, під час вивчення російськими військами можливості повторного використання тактичної авіації на цьому напрямку та вивчення нових рубежів пусків, окупаційні сили активізували штурмові дії на суходолі. В цьому контексті ворог використовував невеликі піхотні групи та діяв з підтримкою бронетехніки.
«Зараз, отримавши знову суттєві втрати у бронетехніці, – за минулу добу ми можемо сказати, що знищили 16 одиниць автобронетехніки ворога, яку вони намагалися застосовувати у штурмових діях, – тоді ми бачимо знову активізацію ворожої авіації», – розповіла речниця Сил оборони півдня.
Інститут вивчення війни повідомляє, що українські сили продовжують утримувати позиції на лівому березі Херсонської області, і лінія фронту залишається незмінною.
В РФ стверджують, що успішне збиття російського літака українськими військовими в грудні 2023 року заважає використанню РФ авіації на Херсонському напрямку.
Також армія РФ продовжує стикатися з проблемами в оперативному потоці інформації, зв’язку, радіоелектронної боротьби (РЕБ) та взаємодії підрозділів в Кринках та інших районах на східному березі, зауважують аналітики.