Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що країна показує приклад іншим союзникам, як слід підтримувати Україну у боротьбі з російськими загарбниками. Про це повідомляє El Mundo.
«Я буду щасливим лише після перемоги України над російськими окупантами», – зазначив Моравецький.
Він нагадав, що Польща з самого початку чинить тиск на європейських лідерів, переконуючи їх збільшити обсяги допомоги Україні та не обмежуватися разовими поставками зброї та кількома пакетами санкцій.
«Росія – паперовий тигр, але все ж таки тигр. Одними танками її не злякаєш. Але якщо Путін побачить, що наша рішучість не послаблюється, він врешті-решт дійде висновку, що йому не виграти цю війну», – наголосив польський прем’єр.
За його словами, Польща власними діями показує, як треба допомагати Україні: вона передала понад 200 танків, гаубиці Krab та ПЗРК Piorun, тисячі боєприпасів тощо.
«Ми не показуємо пальцем на інших, але демонструємо приклад, як багато можна зробити для України. Якби найбільші європейські країни надавали допомогу Україні в такому масштабі, як Польща, ця війна вже б закінчилася», – сказав Моравецький.
Якщо Європа не підтримуватиме Україну, на карту буде поставлено саме існування Європи, додав польський прем’єр.
«Від Мадрида до Києва лежить Європа, яка хоче жити у світі. Якщо нам не вистачить рішучості захистити одну європейську країну, наш континент може стати обложеною фортецею багато років», – сказав він.
Якщо Захід відмовиться від України, рано чи пізно війна переміститься до Берліна чи Парижа, впевнений Моравецький. Він нагадав, що саме так сталося 1939 року, коли Європа не допомогла Польщі.
Відповідаючи на запитання, чи надвисає над Європою привид третьої світової війни, Моравецький відповів: «Ми розглядаємо кожен сценарій».
Варто зазначити, що постійний представник Польщі при ЄС Анджей Садось висловив розчарування тим, що в Брюсселі затягують процедуру затвердження десятого пакета санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.
Як пише “Європейська правда”, про це він сказав у коментарі агенції PAP.
Польський дипломат висловив нерозуміння через те, чому Європейська комісія не опрацювала пропозиції Польщі та країн Балтії щодо санкцій і чому шведське головування в Раді ЄС, за його словами, ці пропозиції не розглядає.
“Минулого тижня були заплановані кілька зустрічей постійних представників, які в останній момент були скасовані. Ми втрачаємо дуже дорогоцінний час, за який щодня Україна платить жертвами серед цивільного населення, пошкодженням інфраструктури або дітьми, яких викрадають до Росії”, – зазначив Садось.
За його словами, санкції будуть однією з головних тем саміту ЄС, який відбудеться цього тижня в Брюсселі.
“Ми отримуємо дуже тривожну інформацію про підготовку Росії до наступу, який може розпочатися вже найближчим часом. Ми дуже стурбовані цією ситуацією. Ми не розуміємо, чому, всупереч заявам ЗМІ, немає реальної роботи над проектами санкційних пакетів”, – сказав представник Варшави в ЄС.
За даними PAP, деякі країни-члени закликають до послаблення санкцій для певних підсанкційних секторів РФ, серед них – Нідерланди та Португалія. “Ми не згодні зі скасуванням чинного режиму санкцій”, – прокоментував Садось.
У січні Польща представила Європейській комісії та країнам-членам ЄС свої пропозиції щодо десятого пакета санкцій проти Росії та окремо – Білорусі.
Серед іншого, там ідеться про припинення співпраці з РФ у галузі ядерної енергетики, санкцій проти “Газпромбанку” та “Альфа-банку”, заборони імпорту російських алмазів, каучуку, вапна та бітуму, продовження санкцій щодо російських кораблів та обмеження на надання послуг ІТ-програмного забезпечення.