З перших днів повномасштабного вторгнення однією з тих країн, які почали найактивніше підтримувати українців стала саме Польща. Якби країна не ризикнула проявити стільки підтримки і стійкості, Україна вже була б окупована 
 
Про це на зустрічі з жителями Бельсько-Бяла заявив президент керівної партії Право і справедливість Ярослав Качинський. 

Попри погрози російського диктатора Володимира Путіна, що “якщо хтось спробує допомогти Україні, з ним трапляться жахливі речі”, Польща вирішила допомагати від самого початку, і якби не це, “Україна сьогодні була б окупована”. 

Він сказав, що “нація справді заявила про себе, але зарекомендувала себе і держава”, коли Польща вирішила стати головним логістичним центром допомоги Україні. 

“Якби Польща ухвалила інші рішення, Україна сьогодні була б окупована росіянами. Вони фантастично захищаються і перед ними треба низько вклонитися – перед силою цього суспільства, перед мужністю, героїзмом їхніх воїнів, а також перед бойовою майстерністю їхніх воїнів. Але чудес не буває. Ви повинні мати зброю, боєприпаси, пальне”, – сказав Качинський. 

Й справді, дружні відносини з Польщею відіграли вкрай важливу роль не лише в плані забезпечення українських біженців, а й загальної підтримки країною на міжнародній арені. Наразі між Україною та Польщею вибудувались надміцні стосунки, що в свою чергу стає для Російської Федерації привабливою наживкою для поширення своєї пропаганди. 

Зокрема Кремль хоче зобразити Польщу розпалювачем війни. Останнім часом Росія посилила дезінформаційну кампанію проти Польщі та України. Російські пропагандисти проштовхують наративи про нібито плани поляків захопити захід України. Також в РФ поширюють фейки про те, що начебто велика кількість польських найманців воює за Україну і врешті окупує її західну частину. 

Як зазначив речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин, російська пропаганда вибудувана на брехні про те, що Київ та Варшава нібито домовилися про те, що “Польща забере захід України за її борги” і що польські найманці зрештою окупують Україну. Проте такі заяви не можливо сприймати всерйоз. 

“Російська пропаганда активно працює над впровадженням цієї брехні в західне інформаційне середовище. Ці ворожі зусилля цілком вписуються в спроби Кремля зобразити Польщу розпалювачем війни та ізолювати Варшаву на міжнародній арені”, – пояснив Жарин. 

Він написав, що окрім росіян, їхні союзники в Білорусі також посилюють пропагандистські наративи проти Варшави на основі хибних звинувачень у тому, що та нібито готує напад. А все з однією метою – перешкодити Україні у домовленостях з країнами Заходу. 

“Ще за допомогою різноспрямованих зусиль РФ просуває наративи про корупцію в українській армії, низький моральний дух солдатів і цивільних, дезертирство і високий рівень злочинності. Крім спроб очорнити Україну, російська пропаганда активізує інформаційну війну, щоб зламати волю і готовність союзників продовжувати підтримувати Київ, та вигадує надумані приводи для завдання ударів по об’єктах цивільної та енергетичної інфраструктури України”, – додав Жарин.

Проте наразі це ніяким чином не впливає ні на відносини між Україною та Польщею, ні на сприйняття зі сторони міжнародної спільноти. Польща продовжує посилено підтримувати нашу державу та у досить ультимативній формі ставиться до будь-яких спроб інших країн просувати ідею діалогу та бізнес-відносин з державою-терористкою. Це в свою чергу впливає і на деякі рішення інших європейських країн, зокрема щодо ведення санкційної політики, закриття кордонів для російських громадян та основне – військових пакетів підтримки України.