На Волноваському напрямку, судячи з усього, командування ДВ «Схід» отримало «категоричне» завдання «зняти будь-які загрози» для Волновахи та прилеглої до неї території, а також зменшити Вугледарський плацдарм ЗСУ. Про це у своєму телеграм-каналі написав координатор групи «Інформаційний спротив» Констянтин Машовець.
Він зазначив. що ймовірно, саме з цим пов’язане пожвавлення частин та з’єднань його правофлангового 68-го армійського корпусу, зокрема її 39-й омсбр, в районі с.Солодке та у напрямку Славне – Новомихайлівка.
«Як кажуть, якщо не вдається з півдня, через власне Вугледар, то варто спробувати зі сходу – просто витіснити передові підрозділи ЗСУ на кордон Вугледар – Костянтинівка. Наразі головні сили корпусу зосереджені в районі Солодці – Славне – Тарамчук – Березове (39 омсбр). Ще одна частина військ (сил) 68-го АК (ймовірно – кілька зведених тактичних груп на основі полків 18-ї кулеметно-артилерійської дивізії), очевидно, прикриває напрямок на Пильне – Новотроїцьке.», — пише Машовець.
Координатор групи «Інформаційний спротив» додає, що «в ідеалі» командування російських військ бажало б провести на цьому напрямі (на стику ГВ «Схід» та ГВ «Південь») щось на кшталт «захоплення Бахмута» для нашого плацдарму, але для цього потрібні принаймні дві речі: щоб 150 мсд та 5 омсбр противника зі складу ГВ «Південь» нарешті змогли «зачистити» залишки с.Мар’їнка і бажано просунулися до с.Курахово, а також щоб ГВ «Схід» вдалося сформувати на відрізку між с. Микільське та с. Новомайорське якусь більш менш боєздатну тактичну групу сил і засобів, здатну до наступальних дій у північному напрямку.
«На сьогоднішній день це виглядає для супротивника ну-у-у дуже проблематично (я нещодавно давав інформацію з бойового складу та озброєння ГВ «Схід» супротивника та переліку основних завдань, які йому доводиться в цьому сенсі вирішувати, тому командуванню цього угруповання явно не до «оточення» українських військ у районі м.Вугледар).», — завляє Машовець.
У свою чергу, у ГВ «Південь» зараз під Авдіївкою та в районі м.Бахмут такі складнощі, які зовсім не сприяють організації, підготовці та проведенню активних та значних за розмахом наступальних дій ще на одному «автономному» напрямку.
Звичайно, «на папері» можна спланувати будь-що і як завгодно. Питання полягає в іншому — де на всі ці дивовижні задуми наскрести відповідні сили та засоби?, — підкреслює Констянтин Машовець.
Тим часом на Бердянському напрямку підрозділи 5-ї загальновійськової армії (ОВА) противника, посилені підрозділами 34-ї омсбр 49-ї ОВА, після часткових успіхів за кордоном с.Приютне — с.Заповітне Бажання зіткнулися з певними труднощами.
Машовець додає, якщо за напрямом с.Приютне — с.Новодарівка та с.Приютне — с.Рівнопіль підрозділам 394-го мсп противника вдалося «трохи відсунути» передові підрозділи ЗСУ від с.Приютне, то сусіднім праворуч підрозділам 60-ї та 34-ї омсбр » вирівняти лінію» (тобто вийти на південні та західні околиці с.Старомайорське, або принаймні просунутися до ставків на південь від с.Рівнополь) — не вдалося.
«Таким чином, ситуація на цьому напрямі склалася, вірніше – повернулася до тієї, якою вона була і до початку серпня. Противник знову частиною своїх сил і засобів «заліз» на північ від кордону Приютне — Заповітне Бажання, проте повністю убезпечити лівий фланг свого Старомлинівського району оборони не зміг. Просто тому, що с.Старомайорське залишається під контролем ЗСУ, а на захід від його просування противника на північ — відсутнє.», — підкреслює координатор.
Так, противнику вдалося в більш менш значному сенсі зняти загрозу своєму становищу в районі с.Приютне. До того ж, він продовжує контролювати ключову для цієї ділянки висоту з позначкою 180. Але це зовсім не означає, що в смузі оборони його 60-й омсбр у нього «все добре» і за напрямом Старомайорське — Заповітне Бажання він не має проблем.