Наразі одною з найпекельніших точок фронту залишається Синьківка. Як відомо, ЗСУ мали успіхи поблизу населеного пункту і відкинули ворога, адже це загроза для Харківщини.

Керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія XXI» Павло Лакійчук розповів про всю важливість населеного пункту Синьківка на Куп’янсько-Лиманському напрямку для українських військових.

«Бої біля Синьківки, на Куп’янсько-Лиманському напрямі – це тактичні кроки російських агресорів, які, як вони розраховують, можуть вплинути на їхній стратегічний задум», — зауважив він.

На думку експерта, на Куп’янському напрямку російські війська намагаються створити плацдарм. Залізниця, що йде з боку Росії, від Валуйок Білгородської області на Куп’янськ-вузловий, стратегічно важлива для продовження наступу противника.

За його словами, ті тяжкі бої, що ведуться в районі Куп’янська є оперативно-тактичним рівнем, спробою створити виступ, плацдарм для подальшого просування на Куп’янськ та Куп’янськ-вузловий, пояснив він.

«Якщо ворогові вдасться просунутися на Куп’янськ із північного сходу, з боку Синьківки, то буде реалізовано стратегічний задум супротивника. Відповідно — завдання сил оборони України – зірвати реалізацію цього стратегічного задуму», — підсумував Павло Лакійчук.

Звернемо увагу, що раніше військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко повідомляв про те, що боєздатність російських груп військ на Куп’янському та Авдіївському напрямку відрізняється. Перша — значно сильніша, однак і там все неоднозначно.

«Російська група військ «Захід», що діє на Куп’янському напрямку, значно відрізняється за чисельністю та боєздатністю від військ групи «Центр». В кращий бік. Гурт «Центр», з яким підрозділи стягуються під Авдіївку, він, скажімо так, знекровлений. Її найбоєздатніші бригади перебувають під Авдіївкою, решта підрозділів — неповноцінні», — зазначив він.

Через це «Захід» може імітувати цілодобові наступальні дії, штурмові дії. Для цього ресурс поки що є. Проте стосується це лише Куп’янська. Щодо напряму Лимана, Борової — спроби наступати через брак бойового ресурсу менш ефективні.

Тому, якщо третя хвиля наступу на Авдіївку закінчиться для противника незадовільно, вони будуть змушені посилювати це угруповання.

«А оскільки з «Центру» тягнути більше нічого, то їм доведеться тягнути ресурси із групи «Захід», тим самим послабивши тиск на Куп’янськ», — додав Олександр Коваленко.

Нагадаємо, командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський у Telegram проінформував, що російські загарбники намагається захопити силами штурмових рот населений пункт Синьківка, щоб створити умови для блокування Куп’янська, зараз у цей район окупанти перекидають резерви.

Щоб створити умови для блокування Куп’янська противник намагається захопити силами штурмових рот населений пункт Синьківка. Втім, несе значні втрати у живій силі. У зв’язку з чим почав перекидати у цей район штурмові підрозділи, які перебували в резерві».

За його словами, крім того, активні наступальні дії окупанти здійснюють на напрямках Новоселівське, Стельмахівка, Лиман Перший та у напрямку Сіверська.

На Лиманському напрямку ворог веде наступ з метою витіснення наших військ за річку Чорний Жеребець та з району Серебрянського лісництва.

Проводить безуспішні штурмові дії на напрямку Житлівка, Терни та постійно здійснює переміщення особового складу з території російської федерації для доукомплектування штурмових підрозділів.

Також значні зусилля російські окупанти зосереджують на Бахмутському напрямку північніше та західніше від міста. Для штурмових дій вони використовують повітряно-десантні підрозділи, частини спеціального призначення та 200 окремої мотострілецької бригади північного флоту.

Командувач запевнив, що захисники стійко утримують займані рубежі. Командири і штаби усіх рівнів цілодобово проводять аналіз оперативної обстановки та розробляють ефективні способи для подальшого знищення ворога.

Сирський підсумував, що на Сході втрати росіян загиблими приблизно у вісім разів вищі за втрати українських сил оборони. Не зважаючи на це, окупанти роблять ставку саме на людський ресурс.