Росія планує використати кіберзасоби для впливу на вибори в Україні. Про це заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов 19 лютого на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки, повідомила прес-служба РНБО.

На засіданні розглянули питання захищеності серверів Центрвиборчкому й готовності до протидії ймовірним кібератакам та інші актуальні питання кібербезпеки держави, ідеться в повідомленні.

"Наявна інформація свідчить про наміри РФ задіяти весь наявний арсенал, включно з кібернетичними засобами, для впливу на демократичне волевиявлення українського народу", – сказав Турчинов.

Він повідомив про заплановані навчання за підтримки Євросоюзу, під час яких змоделюють різні сценарії кібервтручання і відпрацюють моделі реагування на них.

"Буде організовано цілодобове чергування сил та засобів кібербезпеки СБУ та Держслужби спецзв'язку, спрямоване на виявлення, попередження та припинення будь-яких несанкціонованих дій щодо інформаційних ресурсів ЦВК", – повідомив секретар РНБО.

ґ