Український ринок звукового обладнання пропонує сотні варіантів колонок на будь-який смак і гаманець. Однак, чим ширший і багатший вибір, тим складніше його зробити. Наша стаття допоможе вам у цьому – в ній експерт по якісному звуку від інтернет-магазину Музлайн розповість, які бувають акустичні системи й як вибрати краще.

Які бувають акустичні системи?

Акустичні системи розрізняються за типом і за призначенням. За типом вони бувають

  1. активні
  2. пасивні.

Активні мають вбудований підсилювач (як правило, один на пару колонок) і регулятор-еквалайзер. Пасивні колонки його не мають, а тому потребують зовнішнього посилення.

За типом призначення акустичні системи діляться на професійні та побутові. Серед професійних популярні

  • студійні монітори
  • трансляційні комплекти
  • концертні колонки.

Їх об’єднує висока якість звучання, великий запас потужності, універсальність і ефективність у вирішенні творчих і технічних завдань роботи зі звуком.

Побутові колонки – це комп’ютерні, офісні, бездротові, домашні і hi-fi моделі, орієнтовані головним чином на прослуховування музики. Вони підключаються до будь-якого джерела аудіосигналу – комп’ютера, ноутбука, смартфону, планшету, плеєрів різного типу. Вони прості у використанні і в залежності від класу можуть давати дуже непоганий звук.

Окремо в цьому сімействі hi-fi системи – вони розраховані на шанувальників аудіо, найчастіше використовують зовнішній підсилювач і коштують дуже дорого. З плюсів – в шоу румах виробників і дилерів ви зможете послухати вподобану модель з різними підсилювачами і вибрати звук, який сподобається вам найбільше.

Бюджетні або дорогі

Розкид цін в каталозі акустичних систем вражає – від декількох десятків доларів до кількох тисяч за пару колонок. Вибір більшості лежить десь посередині – це самий практичний підхід, який не дозволить вам зробити фінансову помилку. Але все ж, орієнтуватися в цінах і їх правомочності не завадить. Отже

  • бюджетними та при цьому непоганими можуть бути домашні колонки, бездротові малопотужні моделі, комп’ютерні аксесуари.
  • висока ціна – норма для професійних акустичних систем, а також hi-fi моделей.

І в професійному і побутовому сегменті можна знайти золотий варіант, що поєднує в собі гідну якість звуку і доступну вартість.