На Бердянському та Мелітопольському напрямках триває наступальна операція Сил оборони, на Авдіївському, Марїнському — оборонна. Щодоби окупанти втрачають 2-3 роти, за останню добу також було знищено 6 складів боєприпасів ворога.

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” повідомив заступник командувача оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” зі стратегічних комунікацій Серій Кузьмін.

“У нашій зоні відповідальності зараз триває оборонна операція на Авдіївському, Марїнському напрямках. Також триває наступальна операція на Бердянському та Мелітопольському напрямках. Тривають запеклі бої, противник постійно намагається на Авдіївському напрямку атакувати, за добу проведено 14 штурмових дій, на напрямку наступу — в нас є певні просування, наші Сили оборони впевнено рухаються вперед”, – наголосив Кузьмін.

Він підтвердив, що в районі Авдіївки Сили оборони рухаються вперед.

Відповідаючи на питання, як впливає на активність росіян знищення складів боєприпасів, Кузьмін зазначив: “За сьогоднішню добу було знищено 6 таких польових складів. Це звісно порушує їх логістичні підходи, їм стає важче забезпечувати свої підрозділи озброєнням та військовою технікою, тож це позитивна динаміка і ми цілеспрямовано цю роботу виконуємо”.

Він додав, що у росіян відчувається снарядний голод, тож ворог намагається перекидати свої ресурси з інших напрямків, в тому числі з Криму. Разом з тим, знищення залізничного мосту та пошкодження автомобільного переходу суттєво ускладнило ворогу завдання.

Кузьмін також повідомив, що українські військові постійно докладають зусиль для розмінування територій, однак для виконання цих робіт не вистачає відповідної техніки.

Він зазначив, що окупанти постійно поповнюють свої резерви на Таврійському напрямку.

“Вони постійно намагаються поповнити свої втрачені резерви, окупанти знімають підрозділи з інших напрямків. На нашому напрямку порядка 150 тисяч росіян, є кілька армій — це 35,36,5,58 загальновійськові армії. Їх дуже багато ще”, – підкреслив Кузьмін.

Він також відзначив, що Силам оборони для більш активного просування не вистачає авіації, систем ППО та інженерної техніки для розмінування.

Разом з тим, за інформацією Кузьміна, втрати ворога щодоби складають близько 2-3 рот.

“На нашому напрямку за останню добу, якщо брати санітарні втрати окупантів, то це 178 людей, трьох ми взяли в полон, і безповоротні їх втрати – близько 129 осіб. Втрати їх суттєві, це фактично 2-3 роти щоденно на нашому напрямку ворог втрачає”, – повідомив він.

Також додамо, що на Таврійському напрямку Сили оборони України за добу знищили 19 одиниць техніки російських загарбників, зокрема ТОС-1А “Сонцепьок”.

Про це командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський повідомив у Телеграмі.

“Таврійський напрямок. Підрозділи Сил оборони продовжують знищувати живу силу та техніку ворога”, – заявив Тарнавський.

За його словами, за добу росіяни втратили 19 одиниць військової техніки.

Зокрема, чотири ББМ, шість одиниць артилерійських систем та мінометів, один ТОС-1А “Сонцепьок”, один БпЛА та сім одиниць автомобільної техніки.

Також було знищено 10 складів боєприпасів та один склад паливно-мастильних матеріалів російських загарбників.

Крім того, на Куп’янському, Лиманському та Сватівському напрямках ворог безуспішно штурмує позиції українських захисників.

“Що стосується сходу, там дійсно найбільші штурми з боку ворога на Куп’янському і Лиманському напрямках, але так само вони намагаються штурмувати і на Сватівському напрямку. Сьогодні цілий день ми там відбиваємо ворожі атаки… це дуже запеклі і серйозні бої, і треба розуміти, що ситуація напружена”, – сказала Маляр.