Вчора, 29 січня, на 69 році життя раптово померла естрадна співачка, заслужена артистка України Леся Боровець. У жінки обірвався тромб. Про це повідомив у Facebook її син Тарас Демчишин.

Страшне горе! Не стало вже більше моєї дорогенької мами! Лише 4 дні тому ми зробили з тобою останнє фото. Твій чарівний голос, твоя добродушність, підтримка, любов, дякую за все мамусю! – написав він.

Олександра Демчишин (сценічне ім'я – Леся Боровець) народилась 30 березня 1949-го у Львові. Закінчила Львівську консерваторію. Працювала викладачем середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької, педагогом Дрогобицького та Івано-Франківського музучилищ.

Леся Боровець також була солісткою Львівського радіо і телебачення, ансамблів "Ватра" Львівської філармонії та "Львівське ретро", колективу "Галицька ревія".

У репертуарі співачки – твори українських та зарубіжних композиторів, українські народні пісні. Вона першою виконала твори Богдана Янівського на слова Богдана Стельмаха. Разом з ансамблями Леся Боровець гастролювала в Україні, Росії, Польщі, Канаді, США та Японії.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

У її творчому доробку є платівки "Ватра", "Пісні Богдана Янівського", касети "Львівське ретро" та "Галицька ревія", відео-аудіозбірка з трьох дисків "Співає Леся Боровець", аудіодиск "Львівське ретро".

Про творчість Лесі Боровець знято телефільми "Мелодії давні і нові. Співає Леся Боровець" 1988-го, "Львівське ретро" 1990-го, "Галицька ревія" 1993-го, "Серця, осяяні музикою" 2003-го, "Незабутні мелодії" 2006-го.