Невідомий автомобіль в’їхав у кортеж президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена. Це сталось у неділю 17 грудня.

Інцидент стався у місті Вілмінгтон близько 20:00 за місцевим часом. За свідченнями очевидця, автомобіль зіткнувся з позашляховиком з кортежу охорони президента США.

Джо та Джил Байдени саме залишали будівлю, коли невідомий автомобіль протаранив позашляховик колони охорони політика. У цей момент Байден давав коментар журналісту.

Агенти секретної служби США оточили винуватця ДТП, що перекрив рух вулицею, витягнули зброю і спрямували її на водія за кермом. Опісля охоронці провели президента Байдена до його автомобіля.

ДТП сталося після зустрічі президента США та його дружини Джилл з членами передвибочої команди у виборчому штабі. Вони повернулися до свого будинку та перебувають у безпеці. 

Нагадаємо, що наразі вже готуються «контури рішень», необхідні для передачі заморожених російських активів та активів, пов’язаних з Росією осіб, на користь України.

Про це у зверненні сказав президент України Володимир Зеленський. Розмови про передачу заморожених активів РФ Україні були предметом перемовин з президентом США Джо Байденом.

«Це питання — питання про заморожені активи — було одним з тих дуже важливих рішень, що обговорювалися на перемовинах на тижні. Зокрема, у Сполучених Штатах Америки. Зокрема, країни «Сімки» можуть продемонструвати своє лідерство — активи держави-терориста та пов’язаних із нею осіб мають бути направлені на підтримку України, для захисту життя і людей від російського терору. Це буде справедливо. І вже готуємо необхідні контури рішень», — наголосив глава держави.

На засіданнях країн Великої сімки (G7) США стверджують, що існує шлях до конфіскації активів, який «відповідає міжнародному праву». Це питання, можливо, буде обговорено на саміті лідерів G7, який проведуть на тлі дворіччя початку війни Росії проти України, пишуть автори статті в FT.

«Члени Великої сімки та інші держави можуть конфіскувати активи Росії як контрзаходи, щоб спонукати Росію припинити агресію», — йдеться в одному з американських урядових документів, з яким ознайомилася редакція Financial Times.