Ситуація на Харківському напрямку залишатиметься достатньо складною у найближчі півтора – два місяці. Адже за цей період Сили оборони України мають накопичити необхідну номенклатуру снарядів та інших засобів, які допоможуть збільшити щільність вогню по ворогу. Командир батальйону ударних БпАК «Ахіллес» 92 ОШБр Юрій Федоренко розповідає, що ситуація ще довгий час залишатиметься складною, але не безнадійною.

Захисники України, хоч і зазнають значного тиску, вдало стабілізували ситуацію. Однак російські війська продовжують використовувати будь-які можливості для здобуття переваги, зокрема, намагаються використати цивільну інфраструктуру як приховане укріплення.

Українські військові зачистили декілька будинків, де зібралася значна кількість особового складу російської армії. Ті окупанти, які чинили спротив, були ліквідовані. Інші – у полоні. Їм надали медичну допомогу. У перспективі загарбників обміняють на українських бійців, які перебувають у російському полоні.

Ситуація у місті Вовчанськ особливо складна, оскільки противник намагається повністю затягнутися у міську забудову. Це створює проблеми для українських сил оборони, оскільки вуличні бої потребують великих зусиль і ризикують призвести до значних людських втрат.

 «Противнику воювати у вуличних боях набагато зручніше, тому що кількість втрат достатньо висока, але у вуличних боях завдяки більшій кількості живої сили йому легше здобути тактичні успіхи», – сказав командир батальйону ударних БпАК.

Федоренко зазначає, що ворог використовує тактику, аналогічну Авдіївській, атакуючи місто керованими авіабомбами і стріляючи по позиціях українських військ. Проте, завдяки наполегливості та координації, українські захисники успішно тримають оборону і завдають ворогові значних втрат.

«Системна робота продовжується. Ми розуміємо, що угруповання противника достатньо для того, щоб продовжувати найближчим часом ударно-штурмові дії. Йому точно не вдасться реалізувати тих намірів, які він поставив перед собою», – наголосив Федоренко.

Загалом, ситуація на Харківщині вимагає постійного моніторингу та вдосконалення стратегій оборони. Українські сили готові до відстоювання своєї землі, але потребують підтримки та допомоги з боку міжнародного співтовариства.

Командир батальйону наголосив, що нині дуже важливо зняти обмеження щодо застосування низки вогневих засобів по території Росії. Українські військові розуміють, звідки працює ворог із ЗРК С-300 та С-400, де стоять його протиповітряні засоби. Однак вдарити по них ЗСУ не можуть, адже є заборона на застосування західної зброї.

Якщо цю заборону знімуть, тоді українські захисники зможуть бити по території РФ та знищувати пускові установки росіян, райони зосередження особового складу, центри ухвалення рішень та накопичення техніки. А також ті місця, де противник готується та проводить злагодження, аби перейти державний кордон України.

Також зазначимо, що раніше Україна звернулася до адміністрації президента США, аби їй дозволили визначати цілі на російській території, по яких вона б могла ударити своїм озброєнням. Також українська держава просить зняти обмеження на застосування американської зброї. Усе, аби українські військові змогли уражати військові об’єкти ворога на території Росії. The Wall Street Journal написала про те, що цей запит нині розглядають. Тим часом спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що Україні треба дозволити вести війну так, як вона вважає за потрібне.