Окупанти намагаються протягнути час для поліпшення боєздатності свого кадрового війська. Важливо враховувати цю стратегічну проблему, яка назріває на фронті. Про це розповів військовий експерт Defence Express Іван Киричевський.
«Ми не враховуємо, що Путін має намір переформатувати кадрові війська та підвищити їх боєздатність. У цьому головна проблема. Дивлячись на тактичну обстановку, важливо враховувати стратегічну проблему, яка назріває», — сказав він.
Російські війська, ведучи піхотні атаки, посилили використання підрозділів «Шторм». Це призвело до відновлення бойової готовності російської армії, наголосив Киричевський.
«ПВК Вагнер дозволило окупантам певною мірою зекономити кадрову армію, яка в них була. Це дало можливість їм відновитися від поразок у 2022 році та відповідно підготуватися до кампанії 2023 року. Росіяни пішли на цю «гру», використовували штурмовиків, зеків, щоб виснажувати наші війська і готувати свої кадрові», — повідомив він.
Киричевський стверджує, що наразі на фронті, особливо в напрямку Новомихайлівки, проблема полягає в тому, що росіяни намагаються протягнути час для покращення боєздатності свого регулярного війська.
«Спроби росіян атакувати біля Новомихайлівки пов’язані з тим, щоб взяти наших оборонців в Мар’їнці в кліщі. Враховуючи темпи, якими зараз наступає російська армія, окупанти не мають спроможності пробити оборону ЗСУ біля Михайлівки та стрімко піти на Костянтинівку або на Вугледар», — резюмував він.
Зазначимо, що окупанти наблизились до східних і південних околиць Новомихайлівки та постійно намагаються прорватися до села з півночі. Наразі цю ділянку фронту виявляється найбільш динамічним та потребує термінової стабілізації.
До розгортання широкого наступу на усьому фронті в Донецькій області Збройні сили України контролювали лише приблизно 10% території Мар’їнки. Однак після двох тижнів активних боїв, ми майже повністю втратили це зруйноване місто.
Це створило зручніші умови для ворога атакувати на південь від Мар’їнки в напрямку сіл Побєда та Новомихайлівка. Протягом тижня окупанти підійшли впритул до східних і південних околиць Новомихайлівки і активно намагаються прорватися до села з півночі. Зараз цей відрізок фронту є найбільш динамічним і потребує термінової стабілізації.
Не змінюючи своїх планів, російські війська мають намір повністю ліквідувати Вугледарський плацдарм ЗСУ, очікується нова хвиля нападів на це місто, яке вже стало символом рішучого опору проти російської агресії.
Також окупанти продовжують наступати на Авдіївку. Битва за це місто, яка стала найбільш кровопролитною за час цієї війни, ще далеко від завершення. Протягом двох місяців росіяни втратили 13 тис. солдат і понад 210 одиниць бронетехніки, і це без підрахунків половини грудня. ЗСУ втрачають у 10 разів менше техніки й у 7-8 разів менше людей.
Пробиваючись вперед, окупанти захопили дві позиції на заході від «промки». Розуміючи безперспективність наступу на укріплений район Коксохіму, вони продовжують спроби обійти місто з півночі та півдня для перерізання логістики.
На північному напрямку росіяни щоденно атакують село Степове, поступово просуваючись на 100 метрів углиб. Ситуація на південь від села та в районі Коксохіму залишається стабільною.
Найбільший прорив росіян стався на південному напрямку Авдіївського фронту, куди введено додаткові резерви. Вони зайняли позиції на північ від Опитного, рухаючись лісопосадкою до Сєверного, розширили вплив на захід і північ у напрямку на Первомайськ і Тоненьке. Кінці кліщів, де окупанти мають намір взяти Авдіївку, наблизилися до 8 км 700 метрів. ЗСУ активно будують другу і третю лінії оборони. Битва за Авдіївку може продовжитися ще багато місяців, якщо росіяни не припинять наступати.