До 1 липня в Україні буде дано старт новому етапу Пенсійної реформи, передає Корупція.Інфо

Кожного працюючого українця зобов'яжуть робити внески на персональний рахунок, а по досягненню 60 років зібрані кошти стануть "другою пенсією".

Накопичувальна пенсія

Для того, щоб кардинально змінити пенсійну систему, в Україні необхідно ввести другий рівень – накопичувальний. У чинному законі "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" вже є визначення і навіть описано механізм роботи системи. Однак, "другі пенсії" існують тільки на папері.

"Застрахована особа, яка відповідно до Закону є учасником накопичувальної системи пенсійного страхування, має право на отримання довічної пенсії або одноразової виплати за рахунок коштів накопичувальної системи пенсійного страхування, що обліковуються на його накопичувальному пенсійному рахунку в Накопичувальному фонді", – йдеться в чинному законі.

Солідарна система, яка на даний момент діє, забезпечити гідну старість українцям не може.

Протягом останніх двох років з державного бюджету виділяють по 140 млдр грн на рік на виплату пенсій.

До 1 липня уряд має запропонувати впровадження "інституційних інструментів" для введення другого рівня пенсійної системи, яка нібито запрацює з 1 січня 2019 го. Але, як відзначають в Пенсійному фонді, більш важливе рішення – визначення розміру внесків. Інакше новий фонд може заробити в січні, але при цьому буде порожнім.

На даний момент Кабінет міністрів має прийняти два стратегічних рішення: скільки потрібно платити в новий фонд, і хто буде розпоряджатися грошима. Так, згідно з пропозицією, розмір внеску становитиме 7% зарплатні. Щоб розподілити навантаження, в перший рік з українців хочуть брати 2%, а кожен наступний збільшувати ставку на 1 відсотковий пункт.

Як підрахували в Національній комісії з цінних паперів, якщо щомісяця відкладати додатково по 7%, то розмір другої пенсії становитиме лише 10,2% останньої зарплати для чоловіків і 7,3% – для жінок. Для прикладу, якщо отримувати стабільно заробітну плату розміром в 10 тис. грн, то розмір внеску складе 700 грн, а розмір "другий пенсії" 1020 грн у чоловіків і 730 грн у жінок. Варто враховувати, що до моменту виходу на пенсію номінальний розмір заробітної плати може збільшитися в кілька разів. Тобто той набір товарів і послуг, який сьогодні можна придбати за 700 грн, через 20 років може відповідати сумі в рази вище.

Популярне: "Не має ні кола, ні двора…бомж": Ющенко зробив гучну заяву про Тимошенко

При внеску в 10% розмір "другий пенсії" складе 14,6% останньої зарплати для чоловіків і 10,4% для жінок, при внеску в 15% – 21,7% для чоловіків і 15,4% для жінок.

На даний момент з кожної зарплати роботодавець платить 22% єдиного соціального внеску, велика частина від цієї суми надходить до Пенсійного фонду. У законопроекті №6677 ряд народних депутатів пропонують для того, щоб не збільшувати навантаження на зарплату, разом з введенням додаткового платежу знизити податок на доходи фізосіб з 18 до 15%.

<