Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш поінформував про те, що місто змінюється не по днях, а по годинах. В цей час загальна ситуація на цьому напрямку залишається надто складною.
«Дійсно, ситуація дуже непроста на нашому напрямку. Ворог тисне, штурмові дії не припиняються ні вдень, ні вночі. Намагаються росіяни виконати поставлені задачі й взяти місто. Дуже багато останнім часом кидають техніки та особового складу. Фіксуємо тисячі мертвих, навколо Авдіївки. Хлопці розповідають й по камерах видно, коли дрони літають», — розповів Барабаш.
За його словами, вороги намагаються компенсувати свої невдачі на полі бою збільшеною кількістю обстрілів по позиціях наших воїнів, а також території громади. Тільки протягом останньої доби окупанти здійснили 46 масованих ударів по даній громаді.
«По позиціях звичайно рахується сотнями. Іноді заїжджаючи в місто й перебуваючи там декілька годин — заїжджаєш й картинка одна, а виїжджаєш — вже інша. Місто змінюється не по днях, а годинах», — сказав посадовець.
Крім того, голова Авдіївської МВА наголосив, що триває евакуація місцевого населення, але її часто скасовують через небезпеку обстрілів по дорогах від ворога. Станом на сьогодні, 24 грудня, в Авдіївці залишається 1206 людей. Протягом періоду загострення на напрямку населений пункт покинули майже 350 осіб.
Наразі у місті відсутнє електропостачання та опалення. Останній раз світло було у квітні 2022 року. Спроби енергетиків відновити постачання електроенергії зазнали невдач через обстріли від ворога.
«Води не було ще до початку повномасштабної війни, а газу з травня 2022 року», — додав голова МВА.
Звернемо увагу, що російські загарбники продовжують свої атаки на Авдіївському напрямку, навіть при дощовій погоді, і вдаються до нестандартних прийомів.
Наприклад, нещодавно їх атака з піхотою на БМП-3 призвела до перших вражень, але подальший аналіз показав, що на броні сиділи манекени, спеціально використані для відволікання уваги від українських вогневих засобів. Водночас сам піхотний підрозділ ворога намагався здійснити напад з іншого флангу.
Про це розповів начальник служби зв’язків з громадськістю 47 ОМБР Дмитро Лазуткін.
«Тривають важкі бої, попри те, що пішли дощі і цілу ніч була злива, все одно ворог не припиняє атакувати. Застосовує доволі нестандартні подекуди прийоми – наприклад, нещодавно вони атакували з піхотою на БМП-3, як спочатку здавалося, а потім виявилося, що на броні сидять манекени спеціально щоб відволікти наші вогневі засоби, а сам піхотний підрозділ ворога намагався зайти з іншого флангу, але був вчасно виявлений і знищений», — сказав він.
Як повідомив експерт, протистояння триває в надзвичайно складних умовах, оскільки наші бійці виснажуються, перш за все, психологічно. Зараз, через погіршення погодних умов, військові стали більше схильні до захворювань.
«Але все одно ворог не просувається. І ось ці чутки, які нещодавно розповсюджували різні пабліки, російські і проросійські Телеграм-канали про те, що, мовляв, Степове вже їхнє, це абсолютна брехня – Степове залишається під контролем української армії», – наголосив Лазуткін.
Щодо живої сили росіян начальник служби зв’язків з громадськістю 47 ОМБР зазначив, що, на жаль, з живим резервом у них ситуація не найгірша – є інформація про те, що підтягується поповнення.
«Але збільшується і кількість неживого також ресурсу, який зараз лежить в полях між залізницею та Степовим, а також поблизу стін Авдіївського коксохімічного заводу», — сказав він.
Щодо Авдіївського коксохімічного заводу, Лазуткін зауважив, що він перебуває під контролем ЗСУ. За його словами, росіяни не входять на територію заводу, оскільки там розташовані наші військові, і «життєвий шлях російських окупантів завершується» біля огорожі. Проте фактично росіяни намагаються займати позиції на підступах.
«Якщо вони виявляються, то наші FPV-дрони або артилерія відпрацьовують, також вони подекуди піднімаються на терикон, але не залишаються там надовго. Тобто вони не припиняють спроб тактично його оточити, але наразі Авдіївський коксохімічний завод перебуває під контролем Сил оборони і перебуватиме надалі, тому що там міцні бетонні перекриття і зосереджено достатньо сил і засобів, аби не пустити туди окупантів», — сказав Лазуткін.