За допомогою правоохоронних органів на національному рівні Україна відкрито документує злочини РФ та не перешкоджає розслідуванням міжнародних органів.

Україна має доводити світу кожну кинуту на неї ракету, кожну жертву, і це дуже дивний підхід.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала виконавчий директор Східної правозахисної групи, адвокат, правозахисниця Віра Ястребова.

Вона впевнена, що ООН намагається переконати Україну, що “все гаразд”. На думку правозахисниці, в організації відбувається сакралізація Росії і не час зараз “висловлювати стурбованість”.

“Ми бачимо позицію Організації Об’єднаних Націй, яка мене особисто шокує. Нам намагаються вселити те, що “все гаразд”. Якась сакралізація Російської Федерації відбувається, і це дуже дивно з боку ООН. Це не той випадок, коли треба висловлювати стурбованість. Це той випадок, коли треба бити на сполох, і справді вживати тих заходів, які зупинять вбивцю і злочинця. Україна зі свого боку робить все для того, щоб достукатися та закликати цивілізованими способами зупинити цей мордор. Але міжнародні організації не поділяють цієї позиції”, — сказала Ястребова.

Також вона прокоментувала повернення українських дітей, яких викрала РФ. За її словами, найефективнішим способом буде запровадження жорстких санкцій.

“Російська Федерація злочину не припинила і продовжує депортувати українських дітей… Тільки дипломатичним шляхом, через санкційний тиск на РФ буде забезпечена можливість повернути всіх депортованих дітей. Тільки безпрецедентний тиск на санкції дозволить довести до тієї ситуації Росію, щоб вони визнали злочини, які здійснили, і забезпечили механізм повернення дітей в Україну”, — сказала Ястребова.

Вже не вперше ООН просуває бажання РФ скасувати, або пом’якшити санкції, очевидно, що вони спричиняють Російській Федерації неабияких проблем.

Раніше зазначалось, що ООН веде таємні переговори з Російською Федерацією про укладання угоди, у рамках якої в обмін на відновлення зернової угоди путінському режиму будуть скасовані наріжні санкції, запроваджені після широкомасштабного вторгнення в Україну. Україна відреагувала на пропозиції ООН пом’якшити санкції проти РФ в обмін на відновлення зернової угоди.

В українському МЗС наголосили, що світ має змусити РФ виконувати її зобов’язання замість того, щоб йти окупантам на поступки.

Позицію України окреслив речник МЗС Олег Ніколенко.

«Позиція української сторони залишається незмінною: послаблення частини санкційного режиму проти РФ в обмін на відновлення зернової угоди стане перемогою російського продовольчого шантажу і запрошенням Москви до нових хвиль шантажу», — наголосили в МЗС.

Там підкреслили, що міжнародна спільнота має працювати над поверненням Росії до виконання своїх зобов’язань, а не «посилювати її відчуття безкарності та заохочувати до нової агресії, пропонуючи поступки».

«Україна як один із ґаранторів глобальної продовольчої безпеки готова продовжувати експорт зернових на світові ринки, зокрема в країни Африки та Азії, як в рамках Чорноморської зернової ініціативи, так і через альтернативні маршрути в Чорному морі та наземним шляхом», — резюмували в МЗС України.

Нагадаємо, у розпорядження видання BILD потрапив секретний лист генсека Гутерреша, який він надіслав ще 28 серпня голові російського МЗС Сергію Лаврову. Так, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш припустив, що частина обмежень може бути знята в обмін на відновлення зернової угоди. По суті цього і вимагав Кремль, влаштовуючи шантаж з експортом українського зерна.

У листі, за даними видання, йдеться, що ООН пропонує укласти угоду про зернову угоду, яка включає виконання вимог РФ.