Проте, наголошує начальник Генштабу, «висока мобільність, адаптивність та автономність наших військ у поєднанні з фактором «рідної землі» є нашою стратегічною перевагою над військами окупантів». 

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявляє, що Росія завершує формування на кордонах України ударних з’єднань, які разом з військовими частинами спецпризначення становитимуть основу сил для вторгнення. 

Про це Муженко повідомив на зустрічі з акредитованими в Україні представниками військово-дипломатичного корпусу. 

«В сучасних геополітичних реаліях ми прогнозуємо військові загрози по трьох з чотирьох географічних напрямків: півночі, сходу та півдня», – сказав він.

 За словами Муженка, Росія завершує формування на кордонах України ударних з’єднань, які разом з частинами спецпризначення, за задумом кремлівських стратегів, складуть основу сил вторгнення. «Висока мобільність, адаптивність та автономність наших військ у поєднанні з фактором «рідної землі» є нашою стратегічною перевагою над військами окупантів», – наголосив начальник Генштабу ЗСУ.

Окрім того, Україна має кваліфікованих військових і необхідну зброю для відбиття агресії з боку Росії,  підкреслив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко.

«Збройні сили України на сьогодні комплексно вирішують чотири групи завдань», – відзначив генерал армії Муженко.

Першим із цих завдань він назвав «стримування прямої російської агресії в Донецькій та Луганській областях, басейні Азовського та Чорного морів у рамках проведення операції Об’єднаних сил». Другим завданням є «проведення комплексного реформування системи управління військ та організаційно-штатної структури», вказав Муженко. «Третя група завдань – це запровадження нової системи професійної підготовки особового складу в комплексі з підвищенням рівня матеріальної мотивації», – наголосив начальник Генштабу. «Оснащення військ не лише модернізованими, але й новими системами озброєння та військової техніки» Муженко назвав четертим завданням.

«За умови виконання Державного оборонного замовлення 2019 року, Збройні сили України в два рази збільшать кількісний склад нової техніки у порівнянні з попередніми роками… Сьогодні у нас є кому і є чим зупиняти російські літаки і танки!» – наголосив Віктор Муженко.