Спікер Східного угруповання військ, що звільняють від російських загарбників, у тому числі і знаменитий Бахмут, Сергій Череватий заявив, що втрати ворога в цьому місті є колосальними. Окупантам доводиться перекидати на цей напрямок всі сили, щоб просто утримати позиції, не кажучи вже про повне взяття контролю.
Про це військовий розповів в ефірі телемарафону.
Він також розвіяв узвичаєну думку, що Бахмут має для Росії лише інформаційно-пропагандистське значення.
“Для них дуже важливий цей напрямок. Ворог відчайдушно пручається. 537 разів він за цю добу обстріляв нас на Бахмутському напрямку, скоїв три авіанальоти, сталося 11 бойових зіткнень. Однак при цьому всі втрати окупантів перевищують кількість убитих радянських солдатів на афганській війні”, – вказав Череватий.
Він додав, що тільки за минулу добу наші війська ліквідували 73 загарбники, поранили 47. Також взято в полон двох солдатів противника, а ворожа армія залишилася без двох самохідних артилерійських установок “Гвоздика”, восьми артилерійських гармат, двох протитанкових ракетних комплексів, дрону та двох польових складів з боєприпасами.
З огляду на успіхи ЗСУ, окупанти розуміють свою безпорадність, тож принаймні намагаються оборонятись. Так армія РФ щільно замінувала тимчасово окуповані території, аби уповільнити контрнаступальні дії Збройних сил України. Так, на одному квадратному метрі території, де триває наступ, – до чотирьох мін. Про це розповів міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.
“Ми, звичайно, розуміємо: чим більше ворог стоїть на тій чи іншій території, тим більша щільність замінування. Дві-три-чотири міни на одному квадратному метрі – це те, що ми маємо зараз на територіях, де ми здійснюємо наступальні дії. Тому йдемо повільно, ми маємо берегти наших людей. Звичайно, після цього ми маємо берегти техніку, щоб продавити ворога”, – розповів він.
За словами Клименка, в Україні вже розміновано 130 тис. км² території.
“На землі або у воді ми знешкодили понад 665 тис. вибухонебезпечних предметів. І продовжуємо це робити. Ми продовжуємо набори до наших підрозділів піротехніків і саперів. У ДСНС таких фахівців уже 1300, і ми продовжуємо їх набирати та навчати. Ще 600 фахівців у Нацполіції, 200 осіб – у Нацгвардії. Це ті військовослужбовці, рятувальники, поліцейські, які щодня розміновують наші території”, – розповів міністр внутрішніх справ.
Додамо, що Україна не має багато засобів для розмінування територій. В наявності є незначна кількість радянських установок та системи від США.
Про це на своєму ютуб-каналі розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, на початку повномасштабного вторгнення Україна мала лише радянські зразки системи УР-77 “Метеорит”. І їх було досить мало.
Як наголосив Жданов, упродовж повномасштабної війни Україна отримала від Сполучених Штатів певну кількість схожих до УР-77 комплексів. Але вони є дещо потужнішими за радянські та російські системи.
Американський комплекс перебуває на причепі. Там є два заряди. Довжина одного “рукава” – 100 метрів. А ширина “коридору”, який виникає внаслідок підриву – 8 метрів. У радянських та російських системах – 6 метрів.
Окупанти придумали використовувати УР-77 “Метеорит”, щоб вибивати наших бійців з позицій. Закидали ці “рукава” на позиції. Там дуже потужний вибух йде, – зауважив Жданов.
Однак, навіть така тактика не допоможе ворожій армії ні просунутись вперед, ні впринципі досягти бодай найменших успіхів. Хоч окупанти зараз більш підготовлені до оборони, однак ЗСУ вдається продумувати їхні кроки наперед та поступово вибивати ворога.