На Таврійському напрямку за минулу добу ворог завдав 13 авіаударів, провів 46 бойових зіткнень та здійснив 924 артобстріли.

Про це повідомив в Telegram командувач оперативно-стратегічним угрупуванням військ «Таврія» Олександр Тарнавський.

За його даними, українські захисники і захисниці стійко тримають оборону і проводять активні дії на певних напрямках.

Тарнавський додав, що загальні втрати ворога за добу склали 499 осіб. Знищено 37 одиниць військової техніки.

Варто зауважити, що на Бахмутському напрямку окупантам не вдається досягти успіхів. Українські війська перебувають у стані активної оборони та за нагоди переходять до контратак.

Про це повідомив начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.

«ЗСУ перебуває в активній обороні. За кращої нагоди українські війська покращують своє тактичне становище і при можливості переходять до наступальних дій. Тобто, особливих успіхів у росіян немає, відбувається більше топтання на місці», — сказав Фітьо.

За його словами, російські сили не відмовляються від намірів продовжувати наступ на Бахмутському напрямку. Вони сконцентрували значні військові ресурси у цьому районі, включаючи десантників, морську піхоту та спеціально сформовані штурмові групи з колишніх ув’язнених.

«Росіяни намагаються наступати та штурмувати. Вони хочуть наступати на Часів Яр, щоб потім розвинути свій успіх на Краматорськ, Слов’янськ та Дружківку. Окупанти у своїх планах не врахували, що проти них воюють ЗСУ та Сили оборони, які не дозволять їм реалізувати ці плани», — додав він.

Не варто забувати і те, Російські війська наступають великими силами, найгарячіші точки – Куп’янськ, район Бахмута, Авдіївка та Мар’їнка.

У межах Харківської області окуповано близько трьох десятків населених пунктів. І протягом кількох місяців російські війська намагаються розширити зону контролю. Основна ціль – місто Куп’янськ. На північний схід фронт підійшов впритул до Синьківки, захоплення якої дасть загрожує подальшим наступом на райцентр.

«Ситуація складна. Нам доводиться воювати в умовах ворожої переваги як у озброєнні, так і в кількості особового складу», — заявив днями командувач Сухопутних військ Олександр Сирський.

Росіяни атакують ліс біля Лимана Першого, досягли часткових успіхів і намагаються заїхати колонами до Синьківки. Поки всі спроби вдається відбивати. Спікер Сухопутних військ Володимир Фітьо нагадує, що штурми активізувалися на початку жовтня, і зараз через втрати противник змушений підтягувати резервні батальйони.

«Активно використовують як техніку, так і людський ресурс. Звичайно, техніку бережуть більше, а людський ресурс ролі для них не відіграє. Кидають людей на штурми, в розвідку боєм, і просто на м’ясні штурми», — додав він.

За Куп’янськом відкривається простір далі як на Харків, так і на Ізюм, звідки противник знову зможе загрожувати з півночі Слов’янську та Краматорську. І судячи з усього українські військові готуються до серйозної битви за Куп’янськ.

Як заявив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, будується кільцева оборона Куп’янська за прикладом Харкова. Не вдаючись до деталей, Синєгубов підкреслив, що вона складатиметься з кількох кілець захисних споруд.

«Це так звана кругова оборона, щоби противник не міг зайти з різних боків. Оборона і, можна сказати, одночасно рокадна дорога. Якщо кругова оборона повністю зациклена, то можна швидко переміщати війська. Умовно кажучи, якщо по траншеях можна обійти Куп’янськ, то це дасть серйозну перевагу. Адже ми зможемо швидко, а головне безпечно переміщувати сили туди, де ворог намагається тиснути», – пояснив експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.