Збройні сили України тримають під вогневим контролем тилову логістику російських військ на всій території окупованих Луганської та Донецької областей.
Про це заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
Так він прокоментував інформацію про сильні вибухи в Макіївці.
“ЗСУ тримають під вогневим контролем тилову логістику окупаційних військ, тому наносяться удари по місцях розташування особового складу окупантів. Це як пункти їхньої постійної дислокації, так і польові склади з БК”, — сказав він.
Снєгирьов наголосив, що подібна тактика характерна для всієї окупованої території Луганської та Донецької областей.
“Нагадаю, цього тижня був удар по нафтобазі в окупованому Луганську, що значно зменшило можливості російської армії в моменті контрнаступу на Лиманському напрямку, який є одним із ключових для російських окупантів. Крім того, було завдано низку ударів по тилових базах окупантів на території Луганської області”, — зазначив аналітик.
За його словами, йдеться про пункти постійної дислокації російських військ у таких містах як Лисичанськ, Рубіжне та Кремінна.
“Причому в Кремінній сама окупаційна адміністрація відзначає велику кількість так званих “санітарних втрат”. Це як “трьохсоті”, так і “двохсоті”, — безповоротні втрати серед особового складу окупаційних військ. Подібний характер завдання ударів свідчить про високу координацію розвідувальної спільноти України та Збройних сил України”, — акцентував Дмитро Снєгирьов.
Також додамо, що днями українська армія здійснила успішну атаку на один із ключових об’єктів у окупованій російськими військами Луганській області. Цим об’єктом стала нафтобаза в адміністративному центрі анексованого Кремлем українського регіону.
«Це далеко не перша подібна атака Сил оборони України на російські об’єкти на окупованій території Луганщини. Зокрема, раніше був завданий удар по іншій нафтобазі у місті Ровеньки. Крім того, українська армія регулярно била по стратегічних та логістичних об’єктах у цьому регіоні», — зауважив Дмитро Снєгирьов.
Ві зауважив, що за інформацією місцевих джерел аналітичного відділу, територія летовища Луганського аеропорту використовувалася російськими окупаційними військами, як база накопичення важкої бронетехніки і місце перебування гелікоптерів ЗС рф. Саме з території летовища здійснювались ракетно-бомбові удари по житлових кварталах Сєвєродонецька, Лисичанська та Рубіжного.
«Тож, варто говорити про системність атак Збройних сил України на цьому напрямку. Чому ж вони посилилися саме останнього часу? Причина тут проста — до певного моменту у Сил оборони України були обмежені можливості щодо точкових ударів по об’єктах у тилових, окупованих російськими військами регіонах. Фактично, це були лише тактичні ракетні комплекси «Точка-У» ще радянського виробництва. Втім, після початку повномасштабної війни Україна почала отримувати сучасну західну зброю, зокрема далекобійні ракети — Storm Shadow/SCALP, пізніше ATACMS. Це додало можливостей для ЗСУ», — вважає експерт.
Крім того, російсько-українська війна входить в чергову зимову фазу, що, втім, не зупинить бойові дії на фронті. Принаймні зазначає він, що ні Сили оборони України, ні окупаційний контингент російських військ не демонструють можливостей уповільнення чи взагалі зупинки наступальних дій на театрі воєнних дій.
«Тому Збройні сили України, безперечно, будуть використовувати ракетно-дронові удари по стратегічно важливих для країни-агресора об’єктах на окупованих територіях. Але при цьому вони не будуть єдиним можливим засобом протидії російським військам. Такі повітряні атаки є частиною більшого, масштабнішого процесу, який працює на звільнення усіх українських територій. Головною ж метою цих ударів стане послаблення чи повне знищення логістичних можливостей російської армії на окупованих територіях. І удар по нафтобазі у Луганську має уже найближчим часом продемонструвати наслідки у вигляді такого послаблення, причому не у тилу, а на фронті», — наголошує Снєгирьов.
Тож, підсумовує експерт, збільшення засобів ураження розширює горизонти повітряних атак ЗСУ, що своєю чергою зменшує шанси окупантів наступати на землі.