України немає в оновленому списку країн, для яких ЄС рекомендує відкривати кордони з липня – країну виключили з попереднього “зеленого списку”.

Однак в оновлений червоний перелік країн, де особливо напружена ситуація з поширенням коронавіруса, Україна також не потрапила. Про це повідомляє Euronews із посиланням на свої джерела в дипломатичних колах.

Відзначимо, спочатку був оприлюднений “зелений” список, який містив 54 країни, зокрема Україну. Тепер, за інформацією агентства, їх усього 15: Чорногорія, Сербія, Грузія, Канада, Алжир, Австралія, Японія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай, і – за умови взаємних кроків – Китай.

До “червоного списку” країн, для громадян яких в’їзд залишиться забороненим, увійшли США, Росія та Бразилія.

Про порядок в’їзду з країн, що не увійшли до жодного з переліків, зокрема з України, поки не повідомляється. Варто відзначити, що рішення не є обов’язковим для країн ЄС, тому для громадян України потенційно можливі виключення.

Нагадаємо, країни ЄС змінили правила для авіапасажирів через пандемію. Водночас у разі погіршення епідеміологічної ситуації із COVID-19 країни Європи готові закрити окремі кордони.