На Миколаївщині завдяки журналістам вдалося знизити ціну на деякі матеріали та послуги для реконструкції водогонів, що були закуплені через систему ProZorro.
Якби не сумлінна робота та праця журналістів, сума могла б бути помітно вищою. Кім фактично перекрутив ситуацію, щоб уникнути відповідальності, адже він як керівник Миколаївської ОВА мав сам проконтролювати цей нюанс.
«Ми уважно все проаналізували, торги відбулись відповідно до вимог чинного законодавства, з додержанням всіх передбачених процедур. Підстав не підписувати договір з переможцем торгів немає. У всіх учасників ціни на матеріали були приблизно однакові. Але все ж виявилося, що підрядник при формуванні вартості заклав інфляцію не лише цього року, а й наступного, а закупівля проводилася зараз. Тому 30%, які хотів отримати підрядник, ми не платитимемо», — зізнався глава ОВА Віталій Кім на брифінгу щодо робіт з реконструкції водогонів в обласному центрі.
Він подякував журналістам, які звернули увагу на цю проблему.
За словами Кіма, щодо цих робіт не передбачено авансових платежів. Це зроблено, щоб уникнути ситуацій, коли підрядна організація отримує кошти, але не виконує свої зобов’язання. Наразі не витрачено ще жодної копійки, бо всі оплати будуть здійснюватися лише за фактом виконання робіт після перевірки відповідності вартості будівельних матеріалів ринковим цінам.
Варто зазначити, що ці пояснення голова ОВА дав журналістам у зв’язку з тим, що у деяких ЗМІ з’явилися повідомлення про те, нібито певні матеріали та послуги з реконструкції водогонів закуповуються за завищеними цінами.
Як повідомлялося, ОВА є розпорядником коштів, які виділені державою на реконструкцію мереж водопостачання у Миколаєві. Проєкт розрахований на два роки. Йдеться про 1 мільярд 210 млн грн.
12 квітня 2022 року Миколаїв залишився без централізованого водопостачання через перебитий російськими загарбниками водогін на території Херсонської області. Згодом обласний центр став єдиним містом у світі, де у систему почали подавати солону воду — з Дніпро-Бузького лиману.