На вечір 14 січня з’явилися повідомлення у мережі, що російський літак А-50 був збитий над Азовським морем. Також ЗСУ підбили літак Іл-22.

Збиття літака А-50 відбулося негайно після його чергування в районі Кирилівки Запорізької області між 21:10 та 21:15 14 січня. Літак втратив зв’язок і зник з радарів, після чого пілот російського літака Су-30 побачив падіння палаючого повітряного судна.

Літак Іл-22, який був на чергуванні в районі Стрілкового Херсонської області, був підбитий, коли летів вздовж узбережжя Азовського моря приблизно о 21:00. Після удару він здійснив посадку в російському місті Анапа.

В мережі з’явилося аудіо перехоплення розмови члена екіпажу з диспетчером, де пілот просить посадку в Анапі та викликає «швидку» і пожежну машину.

Наталія Гуменюк, керівниця пресцентру Сил оборони Півдня України, в ефірі національного телемарафону коротко прокоментувала можливе збиття російських літаків. Вона зазначила, що хоча це сталося не в зоні відповідальності ОК «Південь», окупантів попереджали про наявну загрозу.

Наталія Гуменюк утрималася від підтвердження або спростування інформації про можливе збиття російського літака далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 над Азовським морем. Проте вона зазначила, що система оборони на Півдні побудована так, щоб ворог не міг повернутися.

«Розуміння того, що на південному напрямку існує суттєва небезпека для авіації, у ворога було. Ми попереджали, погода не сприяла, тому висновки відповідні. Ми вже неодноразово казали, що побудова нашої лінії оборони й нашої бойової роботи пов’язана з такою своєрідною смугою неповернення. Тому не повернулися, то й не повернулися», – лаконічно зазначила Гуменюк.

А-50 – радянський і російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління. Цей літак може застосовуватися для виявлення та супроводження повітряних та надводних цілей, застосовуватися для управління літаками винищувальної та ударної авіації при їх наведенні на повітряні, наземні та морські цілі, а також служити повітряним командним пунктом.