Українська розвідка успішно заходить в Донецьк. Росіяни та місцеві сепаратисти в шоці від нахабності українців.

Про це розповів полковник ЗСУ в запасі, військовий льотчик-інструктор Роман Світан.

“Донецьк для росіян з точки зору воєнної стратегії недолугий. Всі ці 8 років ЗСУ тримали місто у напівоточенні, всі ці 8 років Україна перебувала на відстані буквально 3 км від кордонів Донецька. Наші розвідники ходять у місто і доволі успішно, а росіяни та “днрівці” в шоці від такої нахабності України. Наші танкові роти і зараз заходять у Донецьк в режимі розвідки боєм, але відходимо назад, бо є політичні моменти”, – сказав Світан.

Потім офіцер додав, що не потрібно мати великий ударний військовий кулак, щоб увійти в Донецьк, адже окупанти там не будували укріплень, тому що вірили, що їх прикриють мінські домовленості.

“Вони не будували бетонні укріплення. Тобто за допомогою дій тактичного рівня, з авіацією, артилерією і бронетанковими частинами можна увійти в Донецьк, при чому одразу з трьох сторін”, – зауважив експерт.

Збройні сили України (ЗСУ) можуть і у 2022 році зайти у тимчасово окупований Крим.

“Просто так жоден генерал говорити не буде, особливо такого рівня і на такі теми. Тому якщо йому дозволили це озвучити, отже, це, як мінімум, те, що планується вже… Причому це вже подано як звільнення Криму українськими військами”, – зазначив експерт, коментуючи одну з останніх заяв колишнього командувача армією США в Європі генерал-лейтенанта Бена Ходжеса про звільнення півострова у 2023 році.

“Захід на територію Криму легко може бути і цього року, особливо, якщо наші війська вийдуть на Мелітополь. Причому останнім часом йдуть дуже великі бої і обстріли в районі Гуляйполя та Орехово”, – заявив він.

Зараз ЗСУ звільнятимуть ті території, які були окуповані 2022 року, оскільки там не має такої щільної оборони та фортифікаційних споруд.

Про це в інтерв’ю ТСН сказав військовий експерт Олександр Коваленко.

“Донецьк зараз не пріоритетний напрямок для деокупації. Дійсно, його буде звільнено. Але якщо ми зараз займемося Донецьком, то це буде відволікання великої кількості ресурсів, які потрібні на інших напрямках. Звільнення Донецька, якщо ми розглядаємо такий сценарій, – це використання підрозділів у форматі міського бою. Це – довготривалі бої, які потребують великої кількості ресурсів. Найбільш вірогідним буде такий розвиток подій: після звільнення Харківської області ЗСУ можуть розпочати звільнення частини Луганської та Донецької областей. Тієї частини, яка була окупована 2022 року. Бо там відсутня щільна лінія оборони”, – пояснив Коваленко.

Військовий експерт наголосив, що та територія України, яка була окупована 2014 року, має щільну оборону.

“Якщо ми кажемо про частину, яка була окупована 2014 року, вони облаштували лінію оборони та фортифікаційні споруди. Там вони довго триматимуть оборону. Після того, як буде звільнена інша територія, тоді роль штурмових підрозділів відійде на другий план. Бо артилерія крок за кроком знищуватиме окупантів. Але про звільнення Донецька поки ще зарано говорити”, – сказав військовий експерт.

Нагадаємо, днями генерал-лейтенант Бен Ходжес заявив, що ЗСУ вже до кінця 2022 року відтіснять російських окупантів на позиції 23 лютого 2022 року. А до середини 2023 року вони можуть опинитися в Криму.

“Я сподіваюся, що ми побачимо подальший тиск з боку російських військ. Ви не побачите кожен день зайняте (армією РФ) місто, це просто неможливо. Але я все ж сподіваюся, що до кінця цього року українські сили відтіснять російські війська на позиції 23 лютого, а до середини наступного року українці будуть в Криму”, – заявив він.