З 1 липня 2018 року набирає чинності постанова НБУ «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів». Згідно з нею, юридичні та фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність, у випадку відсутності монет дрібних номіналів, можуть проводити заокруглення суми в чеку, передає Корупція.Інфо
Однак підприємці просять у регулятора роз’яснень щодо того, як слід вести касову та бухгалтерську документацію після заокруглення.
Як повідомили у Європейській Бізнес Асоціації, нині немає роз’яснення щодо того, яка сума має передаватись в касових чеках для ДФС (до чи після заокруглення), яку суму потрібно вказувати при реєстрації податкових накладних в електронній системі, чи буде в принципі система мати можливість зареєструвати накладну із заокругленням та чи відбуватиметься коригування без перешкод, адже інколи компаніям доводиться робити повернення товарів та вносити зміни в податкові накладні.
«Європейська Бізнес Асоціація підтримує цю ініціативу. В той же час, ми звертаємось до Національного банку України, Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби з проханням не застосовувати штрафні санкції за порушення касової дисципліни у зв’язку з відсутністю роз’яснення до постанови №25 до моменту, поки відповідний документ буде підготовлено та оприлюднено. Спочатку потрібно фіналізувати законодавство, а вже потім карати за його не виконання», – повідомили у організації.
Популярне: "Дерева, кущі та землю вкрило товстим шаром": У розпал літа Карпати засипало снігом (ФОТО)
Відповідно до постанови №25, сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюватиметься у бік зменшення. Сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, – у бік збільшення. Попередньо планували, що заокруглення буде стосуватись кінцевих сум в чеках при розрахунку готівкою. Крім того, принцип заокруглення не має впливати на мінімальні та максимальні ціни при продажі aлкoгoлю та тютюну. Адже це питання належить до компетенції антимонопольного законодавства і втручання в процес формування цін не може мати місця.
При цьому, заокруглення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків.
Водночас Національний банк України не вилучатиме з обігу монети дрібних номіналів. Вони й надалі перебуватимуть в обігу та використовуватимуться як засіб платежу. У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами.
Нагадаємо, що Національний банк України (НБУ) з 27 квітня 2018 року ввів в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні, повідомляється на веб-сайті Нацбанку.
За даними НБУ, ці монети перебуватимуть в обігу разом із монетами номіналом 1 гривня старого зразка і банкнотами номіналом 1 і 2 гривні попередніх років виготовлення.
"Новими монетами українці зможуть розраховуватися одночасно з банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу. Вилучатися з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні не будуть, згодом монети повністю замінять зношені та пошкоджені банкноти", – наводяться в повідомленні слова директора департаменту грошового обігу НБУ Віктора Зайвенка.