З 1 січня 2019 року Укрпошта не буде доставляти пенсии. Про це заявив гендиректор підприємства Ігор Смілянський.

На даний момент через Укрпошту пенсії отримують 45% українських пенсіонерів. Серед них ті, хто за станом здоров'я не може прийти на пошту або банк, а також жителі сільської місцевості.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Раніше Укрпошта визнала, що в селах працювати економічно невигідно. У підприємстві наголошують, що компанія щомісяця зазнає збитків майже на 3 тисячі гривень.

зокрема, так відбувається тому, що доставка пенсій провадиться за тарифами нижче собівартості. Однак держоргани не маємо наміру переглядати тарифи, які діють вже 14 років.

Укрпошта має намір оптимізувати мережу в селах. У компанії вважають це вимушеним кроком. Так, закриють від 5 до 7 тисяч стаціонарних відділень і планують звільнити частину адміністративного і виробничого персоналу.

Пенсіонерів, які проживають у селах, найімовірніше, змусять використовувати банківські картки для отримання пенсій. У цьому випадку багатьом доведеться їздити за десятки кілометрів в районний центр для того, щоб перевести пенсії в банкоматах.

Раніше повідомлялося, що за словами Смілянського скоротити витрати на доставку пенсій до нуля за п'ять років, можливо, якщо український парламент ухвалить законопроект №6601 (був зареєстрований 21 червня 2017 року).
 
"Цей законопроект може дати оператору поштового зв'язку право надавати фінансові послуги. Співпраця з приватними компаніями також могло б пришвидшити цей процес", – заявив Смілянський.