З 1 січня 2019 року в Україні збільшиться мінімальний розмір допомоги по безробіттю. Про це повідомила Державна служба зайнятості.
Так, з 1 січня 2019 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю для осіб, яким призначаються виплати з урахуванням страхового стажу та заробітної плати, з 1440 гривень буде збільшено до 1630 гривень.
Для осіб, яким виплати призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати, – з 544 гривень до 610 гривень.
Згідно з українським законодавством, максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотириразового розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 7 364 гривень.
Крім того, виплати можуть тривати не більше 360 днів протягом двох років.
Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон
Крім того, планується, що з січня-2019 допомагати безробітним в Україні почнуть "кар'єрні радники". Зараз ініціатива знаходиться на стадії обговорення деталей впровадження. Експерти Міжнародної організації праці нададуть практичні рекомендації фахівцям Держслужби зайнятості щодо посадових обов'язків "кар'єрних радників", їх підготовки, співпраці з іншими структурними підрозділами для розвитку сервісної служби.
Як повідомлялося, в першому півріччі 2018 року безробіття в Україні становило 9,7% від чисельності працездатного населення. 2017 року цей показник становив 9,7% за перші півроку. Загалом, за даними Держслужби зайнятості, в Україні за 2017 рік стало менше безробітних. До слова, майже половина тих, хто звертається до служби зайнятості, отримують не допомогу з безробіття, а можливість заробляти гроші. Найчастіше пропонують вакансії з хорошою зарплатою фахівцям, які працюють з інструментом.
Варто зазначити, що Українці все частіше знаходять легальну роботу – позитивну тенденцію в Держслужбі зайнятості відзначили вперше за п'ять років. За рік підходящу вакансію знайшли майже 150 тисяч осіб, причому все частіше українці працюють легально.
Найвищі зарплати – у працівників IТ-сфери, фінансистів і фармацевтів. Добре платять і професіоналам робочих спеціальностей. Роботодавці буквально стоять в черзі за електро-зварниками, слюсарями та столярами, а також за також працівниками сфери послуг.